Efecte negative

Intrebare postata de mihaii cu 7 ani in urma - 4 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Hipertensiunea arteriala (HTA)

Buna ziua,vreau sa va spun ca am luat urm tratament,lokren,tertensiv,prestarium,atacand,sortisd,lipanthil,m-am internat in spital cu tens 20 cu 12,acum e 13 cu 7,acum m-am externat,dar ma simt mai rau ca la inceput,am ameteala si ma doare capul f rau.ce pot sa fac? Va multumesc.

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (4)

ar fi bine sa verificati tensiunea arteriala, acasa (cu ajutorul unui tensiometru automat )sau la medicul de familie, pentru ca durerile de cap si ametelile apar in cazul valorilor crescute ale tensiunii arteriale. sa respectati tratamentul indicat. daca nu este vorba de o crestere a tensiunii arteriale, ar trebui investigate alte cauze neurologice, ORL.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Hipertensiunea arteriala (HTA).

Inscrie-te aici!
mihaii (cu 7 ani in urma)

Multumesc doamna doctor. Astazi ma simt mai bine. Daca vor mai aparea probleme, sper ca ma puteti ajuta din nou. Multa sanatate.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Andrei (cu 7 ani in urma)

aceleasi simptome pot aparea si in cazul scaderii prea tare a TA.Trebuie sa vedeti care sunt valorile dv de confor.Nui exclus ca in norma sa fie 140/90 sau ceva de genul asta.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
mihaii (cu 7 ani in urma)

buna ziua ,este recomandabil la un hipertensiv urmatorul tratament lokren,tertensiv,prestarium,dimineata,prinz aspenter si seara sortis,lipantil,atacand.va inteb deoarece am o stare de disconfort,putin ametit si ma cam tine pe la ceafa. Va multumesc.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.