Durere testicul drept si abdmonen inferior partea dreapta

Hernia inghinala
Intrebare postata de coldwish cu 13 ani in urma

De cateva zile am observat o crestere in dimensiune a testiculului drept si de atunci o durere, nu mare, ci care mai mult ma sacaie si imi da o stare de discomfort atunci cand stau pe scaun. Mentionez ca jobul meu este de asa natura incat stau cam mult jos. Starea asta de discomfort persista si in zona de jos a abdomenului in partea dreapta. As mai adauga ca testicolul drept este mai lasat decat celalalt si in pielea de deasupra lui venele (se simt ca un sac cu viermi) sunt destul de pronuntate iar senzatia de disconfort persista si la atingere mai ales in partea de sus a testiculului.

Nu am ridicat greutati mari in ultima perioada asa ca nu stiu ce ar putea fi...am citit si despre varicocel dar am inteles ca apare mai des in partea stanga... as vrea sa ma duc si la un control, dar as vrea un medic bun, asa ca am apelat la dumneavoastra spre a ma indruma si sfatui cat mai repede referitor la aceasta problema.

Stau destul de aproape de spitalul militar Carol Davila (cred ca asa se numeste) si de cele din zona, asa ca un medic din zona mi-ar conveni mai mult.

Multumesc frumos si imi cer scuze daca am gresit forumul:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (35)

Iuli (acum 13 ani)

Consultati cat de curand un medic chirurg pentru a determina cauza si a primi un tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Unde ai auzit tu ca durerea de testicul se rezolva chirurgical?! Daca am zis medic chirurg nu inseamna ca il opereaza!! Pur si simplu acesta se pricepe cel mai bine. Ce frumos folosesti tu raspunsurile de mai sus. Probabil nici nu stii ce inseamna "narcoza".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florinvaly (acum 13 ani)

am o problema la testiculul pe partea dreapta mi sa umflat si cand apasa pe el fara sa vreau ma doare si port si pampars nustiu ce as putea sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana88 (acum 12 ani)

buna am si eu o intrebare... sotul meu de ceva timp are niste dureri in partea dreapta jos langa abdomen.. si se prezinta des in momentul cand avem contact sexual.. probabil k are si in cursul zilei cand este la munk dar nu imi spune insa eu am vazut ca il doare de ceva timp ...dar el zice ca e ceva trecator.. sa fie oare hernie...multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei (acum 11 ani)

fa sex mai des

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

part (acum 11 ani)

trebuie sa faci sex anal ca sa nu il mai doara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pop vasile (acum 10 ani)

ce cretin esti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

steve (acum 12 ani)

mmmm nu cred sa fie hernie ...aceasta apare in general in partea stanga la testicolul stang lasandu-se usor in jos si o durere asa insuportabila la efort ...ma confrunt si yo cu o durere la testicolul drept de parca ma-r strange ceva de el sau ma-si fi lovit cam asa cv....am auzit sa incerc sa ma spal cu ceai de galbenele si musetel din pricina neacordarii suiciente a igienii corporale corecte ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spetsnaz (acum 11 ani)

Sa stii ca si la testicolu drept poate aparea hernia nu neaparat la cel stang.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

durere (acum 12 ani)

am si eu de 2 zile o durere la testiculul drept mai ales cand ating in partea de sus si este putin mai lasat in jos decat cel stang va rog sfaturi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ALex (acum 12 ani)

am si eu o durere la testicol drept dar nu foarte mare ci doar o senzatie de disconfort asa cateodata ma mai doare cu tot cu picior si in partea de jos a abdomenului in dreapta eu cred ca e de la ridicaturi pentru ca daca ridic ceva mai greu ...acum nu stiu sigur de la ce ar putea fi ...daca stie cineva despre asa ceva va rog sa imi dati un sfat , nu pot consulta un medic pentru ca sunt plecat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stefan (acum 11 ani)

si eu am tot la fel..cand ridic cva mai greu sau car..ma ia ca o febra si mi se lasa p piciorul drept..nu e o durere insuportabila..te rog daca ai rezolvat cva dami add la id meu tabac_yo_tabac ms frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulius (acum 12 ani)

de circ tot site acesta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alik1993 (acum 12 ani)

am si eu o problema asemanatoare pe mine ma doare testiculul stang si abdomenul inferior stang cred ca am hernie.intrebarea mea este daca se poate lasa cu infertilitate pentru ca ma doare testiculul constant zi de zi nu este o durere insuportabila dar totusi ma doare de cativa ani.va rog daca puteti dati-mi un raspuns.multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aurel (acum 12 ani)

site''ul acesta ii de tot circul.nu ii bun de nimika.nici site si nici doctorul.pt oricine apeleaza aicea..sa stiti k e o pierdere de timp !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liviu (acum 12 ani)

buna am si eu o durere la testicolul drept nu foarte tare mai mult e un discomfort mi-sa mai intamplat acum ceva vreme da mia trecut si nam mai avut probleme mentionez ca am fost operat si de hernie la testicolul drept

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

costel varlan (acum 12 ani)

am o durere la testicolul drept

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 11 ani)

Am o întrebare pentru tine. Te masturbezi? Dacă da atunci de-aia te doare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ade (acum 11 ani)

am si eu tot asa o problema. ma doare testiculul drept ca si cum mar strange de el sau ca si atunci cand esti lovit si partca testiculul drept e putin cam umflat nus sigur dar asa mi se pare ,durerea nu este mare dar foarte deranjanta,sunt momente cand nu ma doare defel ,.....oare ce problema sa am,,un sfat ceva,mentionez ca am 18 fara 3 luni:D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2