Usturimi......

Hernie de disc
Intrebare postata de MARIA DORINA153018 cu 14 ani in urma

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati cu un sfat : De ani de zile sufar de usturimi . Urmare acestor usturimi am fost operata la ovarul drept cu diagnostic "piosalpinx" la varsta de 29 ani, dupa un an am facut o fertilizare in vitro la budapesta la KALLI iNTEZET dar fara rezultat si dupa iarasi unan am ajuns la operatie cu celalalt ovar. Mi s-a extirpat si celalalt ovar cu pastrarea unui tesut de 3 mililmetri pentru a nu intra in menopauza. Totul a mers binisor dar dupa o perioada acel tesut si-a terminat functiunea si nu am mai avut ciclu. Pentru ca eram destul de tanara am ales sa merg la Bucuresti la Domnul Dr. MARINESCU pentru a-mi spune sigur daca mai am sanse pentru o sarcina sau ...nu. Sigur mi-a explicat ca doar prin donator de ovule si am ales sa nu fac acest lucru. De la 25 de ani am suferit de aceste usturimi si nu imi trec nici acum. Prof Marinescu mi-a dat CYcloproginova pentru a avea ciclu inca vreo 3-4 ani dar dupa vreo 3 ani au inceput sa ma doara sanii asa ca la sfatul unei Doamne Conf. dr. din Cluj de la scandia am renuntat la ele. Pana am luat aceste medicamente nu am avut probleme cu usturimile ceea ce mi-a zis si dr. Marinescu ca nu voi avea probleme dar dupa ce nu am mai luat am aceste probleme din nou. Am fost la ginecolog la noi in Satu Mare , am facut analize de tot felul, m-a trimis la urolog pt a ma consulta , mi-a dat UROLOW SI ALBASTRU DE METILEN capsule preparate la o farmacie aici la noi si tot nu-mi trece. Spuneti-mi va rog din cate v-am scris eu aici ce mi-ati recomanda sa fac??? Am mai luat cu ani in urma neoxazol, nitrofurantoin, driptane, negram si poate si altele dar nu mai retin la cate probleme am avut.Daca puteti sa-mi dati un sfat va rog sa o faceti. Va multumesc si scuzati-ma daca v-am retinut prea mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

LIVIA MURESAN (acum 10 ani)

buna seara, am avut si eu probleme asemanatoare ca tine si m-am tratat cu spalaturi vaginale cu ceai de marul lupului care se gaseste la produsele naturiste , alternativ faceam apa cu bicarbonat de sodiu si ma spalam vaginal si de 2 ori pe zi apoi am luat metronidazol 250gr 2/zi timp de 7 zile ,la a 3 zi luam si cite o tableta fluconazole150 mg si in fiecare seara i-mi puneam in vagin ovule lactic atb , cu acestea am reusit sa ma fac bine,acum sunt bine,i-ti doresc sa te faci binesi sa nu i-ti pierzi increderea in tine si in dumnezeu, sa aveti SARBATORI FERICITE!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: