De ce nu are forta in degetele de la picior

Hernie de disc
Intrebare postata de Lalicaro cu 13 ani in urma

Buna seara
Am si eu o intrebare si astept si raspuns cat se poate de repede.
Sotul meu a avut probleme la coloana si anume in termeni pop**ari nervul sciati a fost prins,durerea la lasat,spatele nu l mai doare,a trecut durerea prin masaj special,insa a ramas cu o durere la picior si anume la degetele de la picioare,nu are forta in degete,oare de ce?spatele nu l mai doare nu are nici un disconfort la coloana,mentionez ca este sportiv, a inceput usor antrenamnetele insa nu poate alerga,acum e in repaos.ce e de facut si de ce este aceasta durere sau ce inseamna durerea de la degetele de la picior,va multumesc astept raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

roxana (acum 13 ani)

Pt Lalicaro.
Buna seara
Din cate stiu eu puterea si forta degetelor de la picioare este afectata tot de nervul sciatic ca urmare a unei hernii de disc, scolioza....etc
Daca durerea a disparut prin masaj insa forta nu exista in degetele picioarelor as sugera sa faceti un control la medicul care v-a vazut initial pentru a ii cere parerea.
Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

Din pacate doamna, cum spune si Roxana mai sus, si degetele sunt ''''comandate '''' tot de nervul sciatic.Dumneavoastra prin MASAJE ati inlaturat efectul (senzatia), nu si cauza (hernia).
Inca ceva si va rog sa nu va suparati pe mine: ORICE MEDIC NEUROCHIRURG COMPETENT, nu va recomanda niciodata MASAJE in cazul herniei de disc.Toate specialitatile astea cu nume sonore si exotice sunt foarte ineficiente(sa nu se supere cei care le practica fiindca ei stiu ca e asa). E plin net-ul de nemultumiti pe tema asta care n-au facut decat sa cheltuie bani aiurea. Faptul ca sotul dvs este sportiv, este un mare avantaj pentru el fiindca are musculatura abdominala puternica, iar ''''nenea'''' care a facut masajul a pus-o la lucru.Daca ma contactati pe [email protected], poate gasim impreuna o solutie.
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: