Cum sa scap de hernie raspuns medic

Hernie de disc
Intrebare postata de DANIEL3181251 cu 12 ani in urma

Sunt in italia si de trei luni fac tot felu de tratamente si nici un rezultat ce trebue sa fac sa scap de dureri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 12 ani)

O operatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Hernia trebuie diagnosticata de medic ! Simple dureri undeva nu sunt suficiente pentru ceea ce grezi d-ta . Pe de alta parte,daca cineva ti-a diagnosticat " hernia " iar d-ta continui sa faci efort si sa ai si dureri ,riscul este foarte mare existand posibilitatea unei strangulari,caz in care daca nu se intervine de urgenta, poate conduce chiar la deces.
Deci, mergi imediat la chirurg ! Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hernie de disc.

Ani (acum 12 ani)

Daca intri pe ''''''''hernia de disc''''''''(tot aici) vei da de un domn(valicohai)care stie ceva metode alternative de vindecare,sa zicem,fara operatie.O prietena de-a mea din Bucuresti a luat legatura cu el,mai demult,ce-i drept,si-am inteles ca i-a fost de folos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Ps. REVIN : Nu ai precizat in intrebarea d-tale , ce fel de hernie crezi ca ai ? ? ?
Hernie inghinala sau hernie de disc intrvertebral ! ? de aceea,primele 2 raspunsuri
se refera la prima(hernie).Pentru cea de a doua ai nevoie de Ex. RMN, care va fi hotarator pentru tratament conservator sau chirurgical. neglijarea poate determina pareze sau paralizii . Sanatate Dr. Emil Otesteanu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Au (acum 12 ani)

Intrebarea e postata in sectiunea hernia de disc si lombosciatica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DANIEL3181251 (acum 12 ani)

HERNIE DE DISC LOMBOSCIATICA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RODICA 2011 (acum 12 ani)

daca poti sa faci in Italia infiltratii cu ozon in coloana . Eu am inceput sa fac , am facut trei sedinte si ma simt deja mult mai bine . In bucuresti sunt medici care fac acest lucru . (eu am hernie cervicala c4-c5 si hernie loambara l4-l5 rezultat rmn). multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vitan razvan (acum 12 ani)

Am si o mica hernie de disc mediana si paramediana stanga L4-L5,protuzie discala circumferentiala L3-l4,dar eu nu mai pot de durere,am fost la doctor am facut 2 saptamani injectabil dar ma durea mai rau,la munca cateodata nu mai rezist.doctorul a zis k e vorba de operatie dar cred k e un risc prea mare.mam dus la alt doctor si mi-a dat un tratament cu pastile,dar durerea e la fel de puternica.ce sa fac?va rog din suflet dak stiiti o solutie fara operare va rog sunati-ma la nr de tel 0767377915.va rog din suflet ajutati-ma.multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: