CHIAR NU ARE NIMENI UN RASPUNS??

Hernie de disc
Intrebare postata de valicohai cu 13 ani in urma

Buna ziua tuturor!
Adresez intrebarea de mai sus d-lui dr.Bem Alexandru, d-lui dr.Cacovean Adrian, d-lui dr.Ilias Vlad Teodor,
d-lui dr.Onu Ilie, in primul rand, ca specialisti in cazul afectiunii de fata, dar si intregului colectiv de medici ai forumului.
Aveti in fata dvs. un caz cel putin delicat(!). Este vorba de o doamna al carei tablou clinic este urmatorul:
--hernie de disc bilaterala L5-S1, cu deplasare la inelele L2, L3,L4 de 4, 8 respectiv 11mm;
--2002 interventie chirurgicala (stenoza mitrala --valva metalica);
--2007 interventie chirurgicala eventratie ;
--2008 accident vascular ischemic.
Hernia de disc cu care se lupta acum o chinuie ingrozitor si pentru a calma durerile nu-i pot fi administrate
antiinflamatorii, datorita problemelor cardiace aratate mai sus. De interventie chirurgicala nici nu poate fi
vorba, toti medicii care au vizitat-o pana acum ( mai mult de zece!), pronuntandu-se impotriva.
Tratamentul medicamentos pe care-l urmeaza nu da niciun rezultat, la fel ca si cel fizioterapeutic pe care-l
urmeaza de cateva luni si nu face decat sa-i creasca suferinta. Personal am avut o problema similara
(dubla hernie de disc cu fragment osos ) si am reusit sa evit interventia.
Doamna nu poate folosi metoda folosita de mine, deoarece ac***a acel implant, acea valva metalica,
se considera ca functionarea ei ar putea fi periclitata de campul magnetic ( desi personal nu cred sa
fie din otel acea valva, deci nu cred ca poate fi influentata functionarea ei).
Rezumand : ma doare spatele de ma ia ....., nu pot lua calmante sau antiinflamatorii din cauza inimii,
tot din acest motiv nu ma pot opera si nimeni nu-si asuma riscul acestei intervevntii, am gasit a metoda
care m-ar putea ajuta, dar nu o pot folosi pentru ca am un implant, o valva metalica......
Domnilor! Nu este ooare prea mult pentru o singura persoana?
Doamna a vorbit despre problema dansei cu cateva randuri mai jos, acum o saptaman, intreband simplu
si poate disperata: ''Ce sa fac ?"
Va intreb si eu in numele ei pe dumneavoastra domnilor doctori, intreaga echipa aforumului:
CE SA FACA ? CHIAR NU ARE NIMENI UN RASPUNS???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (18)

criss77 (acum 13 ani)

Multumesc din suflet Valy ca ma ajuti, inseamna foarte mult pt my, sper sa fie de folos.... Multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Exista alternative: mergeti la un medic homeopat cu experienta. Remediile homeopate nu au efecte adverse si sunt f. eficiente, mult mai eficiente fata de orice alta terapie, insa trebuie sa dati de un medic bun care sa gaseasca remediile potrivite si sa aveti si ceva rabdare. Dr. Cacoveanu practica si homeopatia spre exemplu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kasho1 (acum 13 ani)

intrati pe site-ul domnului dr. Adrian Cacovean si postati intrebarea veti primi raspuns de la dansul personal in maxim 48 de ore la intrebare.

http://www.dr-cacovean-adrian.ro

Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss77 (acum 13 ani)

Multp***asc, am intrat pe site-ul d-lui dr si am constat ca la policlinica aceea care este dinsul ma duc eu.................

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Sa inteleg ca sunteti pacienta dr. Cacovean? Daca nu postati-va intrebarea pe site-ul dansului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss77 (acum 13 ani)

Nu, sint pacienta la alta doctora, dinsa ma ajuta ca sa scap de operatie, dar nu prea da rezultate, si este in policlinica bioteramed, unde este si dl dr Cacovean. Dupa cite am vazut, dl dr se ocupa de cardiologie mai mult.... Cum ar putea dinsu sa ma ajute?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Intrati la intrebari si raspunsuri, dansul practica si terapii alternative: homeopatia, acupuncutura, etc. Incercati , nu aveti nimic de pierdut daca ii adresati intrebarea cu problemele dvs de sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss77 (acum 13 ani)

Multumesc acum i-am trimis mesaj, va multumesc din suflet...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adelina.adelina (acum 13 ani)

Va oferim mai jos o schema detaliata de tratament natural pentru HERNIA DE DISC,

Pentru remedierea herniei de disc ne-evoluata pana la distructii reparabile doar pe cale chirurgicala, recomand urmatorul remediu cu produse naturiste CaliVita:

- Joint Protex, 3 pe zi, in schema de administrare 1-1-1, dupa masa (ac***a drept scop regenerarea discurilor intervertebrale prin continutul de condroitin si glucozamin-sulfat)

- White Willow, 3 pe zi, in schema de administrare 1-1-1, dupa masa (aspirina naturala, menita sa combata durerea si inflamatia)

- Shark Aid, 3 pe zi, in schema de administrare 1-1-1, inainte de masa (are dublu efect: anti-inflamator si regenerator de cartilaj).

- Mega B Complex, 1 pe zi, in schema de administrare 0-1-0, dupa masa (actioneaza pe nerv, ca trofic de radacina nervoasa).

- Strong Bones, 3 pe zi, in schema de administrare 1-1-1, intre mese (actioneaza pe mineralizare vertebrala si refacerea zonei osoase care a provocat - prin slabire si deviere - micro-traumatismul de nerv). ATENTIE: in perioada rece recomand versiunea Strong Bones Plus a produsului; pentru pacientii cardiaci care consuma medicamente beta-blocante, in loc de Strong Bones se va administra Vital pe grupa de sange, 2 pe zi, in schema de administrare 1-1-0.

- Optional, se poate utiliza dispozitivul energetic de uz personal BioHarmonex, pe programele energetice corespunzatoare: Sistem imunitatar, Terminatii nervoase, Oase si Coloana Vertebrala, Durere, Meridiane energetice.

- Optional se va consuma apa alcalina (vezi dispozitivul Aquarion), deosebit de benefica in curatarea si alcalinizarea sangelui (fapt care opreste demineralizarea osos-cartilaginoasa produsa prin mecanismul automat de reglare a ph-ului sanguin cu ajutorul substantelor alcaline imprumutate de la articulatii si oase), reglarea metabolismului, normalizarea absorbtiei intestinale a nutrientilor, hranirea optima a celulelor si preintampinarea comportamentelor aberante la nivel celular, ridicarea imunitatii, oxigenarea in profunzime a tesuturilor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss77 (acum 13 ani)

Multumesc Adelina!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Ati vazut ce repede ati primit raspuns de la dr. Cacovean?:) Tineti-ne la curent cu rezultatele obtinute. Multa sanatate va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

Sa dea Domnul sa se si rezolve pozitiv situatia. Cunosc bine cazul si tocmai de aceea am insistat si eu, fiindca e mai grav decat eram eu.
Mai depinde si de cui si cum ceri un ajutor.
Lumea trebuie sa-teleaga ca esti intr-adevar ca esti intr-o situatie destul de ...
Multumesc in numele meu si-al Cristinei celor care au icercat sa ajute si in special d-lui doctor CACOVEAN in speranta ca la aceasta ora probabil deja stie cand este programata pentru vizita.
Multa sanatate si sa avem cat mai multi medici de calitatea domnului Cacovean.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss77 (acum 13 ani)

Nu cred vreodata ca o sa va pot multumi asa cum meritati, dar sincer si din suflet va MULTUMESC. Miine trebuie sa ma duc la policlinica si sper sa dau si de dl dr.... Multumesc Valy!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionut (acum 13 ani)

dr.Onu Ilie nu este doctor ... este kinetoterapeut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuliu (acum 12 ani)

Poate cineva sa spuna cum a reactionat la tratamentul dpect e mai sus?
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss77 (acum 12 ani)

Buna Iuliu, eu intr-un final am ajuns la spital si am gasit o echipa de dr foarte buni, am fost operata si pot spune ca sunt foarte bine acum. Pt orice ai vrea sa stii mai sigur, iti las id-ul meu si asa cred ca as putea sa te ajut, asa cum am fost si eu ajutata la randul meu. Multumesc inca odata celor care m-au ajutat, in special lu Valy! Id-ul meu este criss_cristinik77. O zi buna sa ai si sper din suflet sa gasesti o rezolvare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuliu (acum 12 ani)

Poate cineva sa spuna cum a reactionat la tratamentul de mai sus?
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corina (acum 7 ani)

Am o leziune de menisc interior. Pot sa merg dar ma doare si schiopatez, cam de 3 luni. De frica sa nu fac artroza in viitor, as vrea sa evit operatia. Iau Joint Protex Forte 3 pe zi, comprese cu radacina de tataneasa, creme din plante si alte ingrediente naturiste.As vrea sa stiu daca la aceasta afectiune ajuta aparatul Bioharmonex 3 ? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: