Durere testicul

Hernia inghinala
Intrebare postata de Ionut212121 cu 10 ani in urma

De vreo 4 luni am o durere de testicol stang usoara parca simt ca cineva imi strange usor testiculul in partea de jos a acestuia .Durerea de testicul este completata de o durere de abdomen inferior stang aproape insesizabila (nu ma jeneaza aproape deloc ) .Durerea de testicul stang apare in special cand port chiloti mai stramti sau usor stramti si cand stau intins sau in picioare .In miscare durerea dispare aproape complet (Nu-mi aduc niciodata aminte sa ma doara testiculul stang in timpul mersului ) .Cand stau pe scaun ,durerea se diminueaza .Am fost si mi-am facut o ecografie acum doua saptamani la abdomen si testicule si mi-a zis ca totul este in regula ( testiculele aceleasi dimenisuni ,nu mai am lichid in cavitatea vaginala stanga dar a zis ca asta nu e o problema si a aparut probabil datorita celor doua operatii care le-am facut .Limfonodul inghinal stang cu caracter reactiv ,de 18-19 mm cu o corticala de 2mm ) .

Care credeti ca ar fi problema ?

Ps :Mentionez ca am fost operat de varicocel si hidrocel ,ambele la tesicul stang acum 8-9 ani .Pana acum 4 luni nu am avut nici o problema .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

andei00009000 (acum 9 ani)

Salut!
si eu amaceeasi problema de cateva zile. cum ai rezolvat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionutz (acum 9 ani)

buna seara aceeasi problema am si eu miam facut controale si in italia dar tot asa zic si eu mie miau zis o vena intoarsa care se stranguleaza ..dar dau dreptate baiatul ce a zis posibil limfonodul inghinal

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius. (acum 8 ani)

Buna. De o saptamana am o durere usoara la testiculul stang. Ma doare numai cand stau antins. Am fost la trei medici de aici din valencia. Caci eu aici stau. Miau facut tot felul de analize.. Si au ziz ca totul e an regula. Aceias dimensiune. Nu am jernie,sau varicocel. Am intrat pe aceasta página si am vazut mai multe cauzi similares. Are cineva vreo ideie ce ar putea fi? Anafara de jernie, varicocel si torsiune muscular. Multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandru (acum 8 ani)

Buna..am si io o mica durere in testiculul stang,mai bine zis tesetul ala(vasul deferent,artera),epidim....ceva din ele ma dor,nustiu concret........si plus la asta am si urina cam tulbure.....ma puteti sfatui ce po sa fac????Vreau sa mai fiti la curent ca cand eram mic am avut 2 lovituri puternice in testicule:S:S:S

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: