Durere in partea stanga a abdomului

Hernia inghinala
Intrebare postata de valentino89 cu 11 ani in urma

Uneori pe parcurusul zilei simt dureri in partea stanga a abdomenului. Durerile sunt slabe si medii dar persista.
am observat ca apar atunci cand lucrez la calculator sau sunt obosit fie fizic fie psihic sau cand imi este foame. Sau de cele mai multe ori cand sunt si obosit si imi este si foame.
Dupa ce mananc durerea dispare usor, dar de multe ori persista si este jenanta chiar daca nu este ingrozitoare.

De asemenea am obsevat ca are legatura si cu expunerea la soare. adica in zilele in care am mai multa expunere la soare durerile nu apar. Cel putin nu imi amintesc sa fii aparut niciodata in perioada cand eram la mare.

Asadar ce anume este in neregula care creaza aceste dureri ?
Si ce anume as putea face ca ele sa nu mai apara chiar daca sunt obosit sau imi este cat de cat foame?
Doar de cativa ani experimentez aceste dureri dupa ce m-am lasat si de a practica sport de performanta(cand erau perioada in care eram obosit si imi era poate si foame dar nu simteam astfel de dureri niciodata).
Sa fie si de la conditia fizica care acum nu mai este aceeasi ca si cand eram sportiv?

Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Ionda Petrisor (acum 11 ani)

Salut ma numesc Petrisor si vreau sa spun ca aceste dureri le-am avut si eu si nu este din cauza la oboseala sau de la efort este o durere care vine de la (COLON).
Dece avem aceste dureri?? Din cauza ca pe colon se depune prea multe bacteri...
Cum sa eliminati aceste bacteri???? aceste bacteri se elimina cu apa calda sau ceai.... cu fructe....legume....cu paine integrala...etc
Dece de la ce se depune aceste bacteri pe (COLON)???
Aceste bacteri se depun pe colon de la....cafea....prajeli....sucuri care contin prea multi coloranti....etc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cornelia, Craiova (acum 11 ani)

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la multe probleme. Foarte important este sa gasesti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Iti doresc sa iti ajute Dumnezeu sa gasesti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bucur gabriela (acum 10 ani)

buna si eu am durerile astea de cateva zile sunt jenante si sunt f dureroase tot in partea stanga a abdomenului si eu ma intreb de la ce e!recunosc beau destul de des cate o sticla de adria cola la jumate cafea in fiecare dimineata dar azi am intrecut un pik masura cu ea si fumez sa fie oare de la asta durerile astea mie frica sa nu am ceva grav nu am dr de fam si nu vreau sa ajung la spital acolo mor pe mana lor sunt prea tanara am abia 23 de ani si o fetita de 3 ani si 7 luni vreau un sfat ceva sa scap cumvaa de durere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: