Durere in zona coloanei toracale

Hernie de disc
Intrebare postata de mavio cu 13 ani in urma

Am de aproape 5 ani dureri mari de spate in zona coloanei toracale .Durerea incepe dimineata mai putin apoi cu cat stau mai mult in picioare tot mai tare.In acelas timp am dureri mari si in zona pieptului si stomacului.Daca atunci cand am dureri mari stau 1-2 minute pe spate cand ma ridic durerea e suportabila pentru scurt timp.Am fost internat de 2 ori in spital la reumatologie dar dupa tratament cu DICLOFENAC (prima internare) si apoi infiltratii cu DIPROPHOS si fizioterapie la externare aveam aceleasi dureri ca la internare.La domiciliu am facut tratament si cu NEO ENDUSIX cu aceleasi rezultate.In spital mi s-au facut mai multe radiografii dar pentru ca este in zona coastelor nu se vede bine ce este.Pe mine ma doare acea vertebra cand o apas. Diagnosticul pus a fost spondilita anchilopoetica forma segmentara de tip kerrin dar as vrea parerea si altor persoane .As vrea sa stiu ce investigatii pot face sau ce tratament pot urma pentru a scapa de durere .Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

angelica81 (acum 13 ani)

eu fac ebrel si am renascut,am scapat de dureri,in privinta investigatiilor nu este prea mult de facut,eu fac un rmn in fiecare an pt a vedea cat si cum a evoluat SA.multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mavio (acum 13 ani)

poti sa-mi dai mai multe informatii despre ebrel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelica81 (acum 13 ani)

enbrel(etanercept) este un imunosupresor ,destul de scump,pe care ar trebui sa ti-l recomande reumatologul in cazul in care alte tratamente (antiinflamatoare,cortizon,metotrexat,salazopyrin,)nu au dat rezultate,deasemenea nu trebuie sa fii purtator virus hepatita b,c si sa nu ai tbc,daca gasesc cartela clinica cu ce-am facut eu pt a primi tratamentul te informez,in rest foarte multa miscare ,regim de viata sanatos,inot daca ai posibilitate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelica81 (acum 13 ani)

enbrel,scuze

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin (acum 13 ani)

Solutiile naturiste trebuie sa fie primele pe care le aplicam-0722344290

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 13 ani)

si complementare, care vin din noi insine, dar cu ajutorul unor persoane care cunosc secrete referitoare la astfel de tehnici neagreate de doctroii care incearca sa ne indoape cu pastile pana am ajunge la cutitul [email protected] sau 0728167291 si daca puteti sa evitati operatii si pastile, de ce sa nu o faceti :) sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: