Cum sa ma operez/clasic sau cu laser? raspuns medic

Hernie de disc
Intrebare postata de florentina334 cu 14 ani in urma

Buna seara.As dori sa stiu daca tatal meu care a primit diagnosticul de lomboradiculopatie L5 dreapta algoparetica discogena subacuta ar fi bine sa se opereze chirurgical sau cu nucleoplastie percutana?Precizez ca tatal meu are varsta de 69 ani.MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

georgeta (acum 14 ani)

operezate cu laser .stiu pe cineva care ia reusit si se simte bine. si eu am hernie l5 s1 .deocamdata sint in tratament.cind o sa ma operez voi opta pt laser.e usoara recuperarea.SANATATE.AS DORI DACA TE OPEREZI SA LASI UN COMENTARIU

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florentina334 (acum 14 ani)

Multumesc de raspuns.Am pus aceasta intrebare pt ca am citit despre aceasta metoda cum ca ar fi f buna dar pe forum multi pacienti nu sunt multumiti.Si in final ajung tot la metoda clasica.De aceea am intrebat .Multumesc,te voi tine la curent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina Iatan, recuperare medicala MAlina Iatan, recuperare medicala este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

buna seara! eu as merge pe principiul operatiei clasice... sunt puse in balanta avantaje si dezavantaje, iar balanta tinde sa fie spre avantajele operatiei clasice. acum e la mare moda aceasta interventie, se opereaza precum apendicita, iar recuperare medicala oricum va avea mare nevoie si inainte si dupa interventie! multa sanatate si un pic de noroc cca avem mereu nevoie! cu drag, Alina Iatan.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hernie de disc.

valicohai (acum 13 ani)

Daca optati pentru operatie, CEA CLASICA. Toate metodele astea noi sunt inca in faza experimentala,suna frumos dar s-ar putea ca rezultatul sa nu fie la fel.
Eu am reusit fara operatie, nu am 69 ci numai 47 de ani, dar nu cred ca e asa mare diferenta;si la mine procesul de uzura (rugina!) este evident. Ar fi diferenta intre 47 si24-25 de ani, ce ziceti? Daca vreti sa incercati ceva pentru a evita operatia ma gasiti pe [email protected] sau la 0733075284.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ina (acum 10 ani)

operatia clasica are mult mai multe avantaje, chirurgul poate pipai , poate vedea culoarea naturala a tesuturilor .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: