VACCIN ANTIHEPATITA raspuns medic

Hepatita
Intrebare postata de mihaela974 cu 11 ani in urma

Sotul meu este purtator de virus hepatic B si as dori sa stiu daca este necesar sa-mi vaccinez copii de 11 ani respectiv 14 ani contra hepatitei pentru prevenirea hepatitei si daca da care sant pasii de urmat pentru realizarea acestuia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Vaccin (acum 11 ani)

Buna ziua,
exista multe mituri in medicina si mai ales in credinta pop**ara. Unul din cele mai raspandite sunt cele in care se raspandeste ideea ca vaccinurile ar proteja de boala. Aceste mituri sunt raspandite cu ajutorul la mass-media de decenii intregi chiar de catre producatorii de vaccinuri si pana si medicii au ajuns sa le creada, desi realitatea ne arata ca sunt numai minciuni si reclama cu tenta de propaganda pentru a mari si mentine c***aa lor. Daca este sa analizam numai efectele vaccinului BCG contra tuberculozei, care se face la toti sugarii inca din primele zile de nastere sis a comparam cu tendinta la tuberculoza a pop**atiei ne putem dea seama usor ca TBC-ul este in crestere si nu in scadere si asta in ciuda vaccinurilor facute TUTUROR. Rata scazuta a imbolnavirilor cu anumite boli a fost produsa doar datorita igienei si lipsei foametei si nicidecum a vaccinurilor. De ex. nu exista vaccin contra la difterie – una din cele mai periculoase boli din trecut - caci acesta a fost retras de pe piata datorita efectelor dezastruoase pe care le-a avut si in ciuda lipsei unui vaccin difteria aproape a disparut.
La fel a fost si cu poliomelita care a scazut inainte sa apara vaccinul. Este usor de manip**at opinia publica cu statistici false si aparente de acest gen unde cauza adevarata este cu totul alta decat vaccinul. Insa sa nu uitam ce este un vaccine! Un vaccin inseamna in primul rand o imbolnavire artificiala de pe urma careia se spera la aparitai unei imunitati. Insa aceasta imunitate poate aparea numai la un organism sanatos si puternic in timp ce unul bolnavicos va face boala intr-o forma sau alta si dupa vaccine starea de sanatatea va fi mai sp***a ca dupa vaccine. Cu privire la hepatita, efectul este similar ca si la TBC : vaccinul mai degraba mareste numarul bolnavilor decat sa-l scada caci in urma vaccinarii tuturor copiilor de hepatita asa cum este practicata de un deceniu si ceva numarul copiilor bolnavi de hepatita a crescut si nu a scazut. Acest vaccin este folositor doar celor care il fabrica si celor care il fac caci nici nu sunt c***aute pe graitis si nici nu sunt facute gratuit. Cum atat medicul cat si fabricantul dar si statul castiga de pe urma lor in urma TVA-ului obstinut, nu este nimeni interesat financiar ca ca pacientul sa stie adevarul si anume faptul ca orice vaccin imbolnavaste artificial sau cel putin slabeste sistemul imunitar al celor care il primesc si nici nu ofera vreo protective la o imbolnavire viitoare. Cei care fac vaccinurile si le propavaduie nu le fac si odraslelor lor si nici nu intalniti medici homeopati care sa-si vaccineze copii de ceva (asta in afara celor care sunt slabi cu duhul sau fricosi). Daca vreti sa incoculati in copii un virus de hepatita care ii va afecta in mod sigur in schimbul unei probabilitati mici de imbolnavire nu aveti decat. Hepatita va face orice om care ia multe medciamente si are un ficat slab, indiferent daca este vaccinat sau nu caci virusul de hepatita este doar urmarea unui ficat toxifiat si nicidecum cauza bolii in sine. Hepatita nu este deloc contagiabiala pe cale naturala asa cum se crede si acest lucru il demonstreaza orice familie
in care a existat un bolnav de hepatita si toate cadrele medicale care lucreaza in spitale cu bolnavi hepatita. De ce nu se imbolnavesc nici macar cei care au contact direct cu bolnavii de hepatita ?
Daca nici macar ei nu se imbolnavesc de ce vreti sa va “paziti” cu ajutorul un vaccin periculos plin si de chimicale neurotoxice si virusi modificati genetic cand nici macar nu aveti inca contact cu vreun bolnav de hepatita ?
Frica, necunoasterea si credinta oarba in medicina face din oameni inteligenti niste iepuri fricosi fara pic de ratiune. Faceti parte din familia Lepus sau homo sapiens ?
Informati-va si nu mai credeti, astfel da daunati singuri in timp ce altii ii umplu buzunarele pe seama naivitatii dvoastra :
http://nuvaccinurilor.blogspot.com
http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15130

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 11 ani)

Dar TU , Cine esti ? in ce calitate vorbesti ? vrei sa nu -i mai duci pe oameni in eroare si sa aplici tot ce-ai scris mai sus,pe pielea ta si a familiei tale ? Este normal ca ar trebui vaccinati copiii ,in caz ca nu au fost pana acum............dar fiecare este liber sa procedeze cum crede el de cuviinta,dar fara a-si impune convingerile,mai ales sub un anonimat TOTAL. Daca se intampla sa-ti urmeze sfatul si pana la urma copiii iau acest virus, unde te gasesc sa te traga la raspundere ??????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela974 (acum 11 ani)

Cred ca ai dreptate Adrienne!
copii au fost vaccinati la nastere ,dar nu stiu cat timp e valabil vaccinul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 11 ani)

Din cate-mi amintesc eu, ar fi vorba de 5-10 ani, dar nu sunt sigura, poti intreba medicul, dar nu-ti expune copiii la riscuri inutile, luandu-te dupa toti.......[.nu vreau sa jignesc, cum a facut persoana de mai sus]. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

@Adrienne (acum 11 ani)

Eu sunt medic, insa TU ce esti ?
Fiecare este liber sa aleaga ce "crede", ca de stiut putini stiu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 11 ani)

Daaaaaaaaaaa ! si eu sunt Mona Pivniceru, diseara ma pune ministru al justitiei..........Vrei sa ne lasi ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria Stanescu (acum 11 ani)

@Adrienne, nu inteleg cum alti useri comuni - adica dvoasstra - isi rezerva dreptul sa impuna altora ce sa scrie si daca sa scrie aici ? Persoana care a raspuns mai sus a scris foarte competent si chiar daca nu ar fi scris, fiecare user este liber sa aleaga informatia cu care rezoneaza. Vrem forum sau dictatura ? Eu mi-am pierdut demult increderea in medicina asa ca mi se pare corect sa exista si pareri pro si contra stiintei medicale. In mai toate forumurile exista din pcate persoane ca dvoastra. De ce nu va faceti un forum propriu daca doriti dictatura ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 11 ani)

Asta este tot ce-ai inteles ? ca este vorba despre dictatura ? Este parerea unui om care crede, cu adevarat, in medici si medicina.........am reactionat in momentul cand, am vazut pe cineva care '' incita ",jigneste pe cei care procedeaza altfel.................citeste cu atentie tot textul.........nu este doar o parere a unui om dezinteresat care ,sa zicem , a avut unele intamplari '' nefericite ". Dar nu are rost sa mai dau alte explicatii,convingerea mea este ca esti aceeas persoana,de mai sus........ramai la convingerile tale,nu incerca sa ti le impui si altora.........in rest..........SANATATE ! Si referitor la " a scris foarte competent ",cunosti cumva persoana ? stii cat de competenta este? A preluat un text pe care l-a postat intocmai si in alte locuri.............Nu am interzis nimanui,niciodata, sa-si spuna parerea, doar cred ca,trebuie sa fim responsabili de ceea ce spunem. Atat ! Si inca ceva ACEST SITE este facut de catre medici,deci crezi ca este ok. sa se vorbeasca asa despre ei???? Intreb si eu, nu dau cu parul..........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este recomandat sa deteminati anticorpii anti Hbs ( in cazul in care copiii au primit vaccin); daca titrul cestor anticorpi este scazut atunci se recomanda a fi revaccinati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hepatita.

Lucia.B (acum 11 ani)

Adresati-va unui specialist si va recomand si medicina alternativa pentru sotul.Eu m-am tratat cu un tratament naturist si ma simt foarte bine. Transaminazele sunt in limite normale iar virusul este inactiv.Tratamentul a fost recomandat de la cabinetul Lacrima Naturii Bucuresti tel 0744870194.Sunati si cereti sfatul in privinta sotului.Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: