Imi puteti interpreta si mie nalizele?

Hepatita
Intrebare postata de veryka cu 14 ani in urma

Va rog frumos daca se poate sa imi interpreteze si mie cineva analizele! mi-am facut analizele de viremie pentru hepatita c si as dorii sa ma lamuresc si eu pana ma duc la medic! analizele sunt:
Incarcatura virala:
NEDETECTABIL
Sensibilitatea metodei:
15UI/ml
(1,18 log UI/ml)
si sotului meu i-au iesit analizele la fel, identice! va rog frumos daca se poate sa imi explicati si mie !va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

acil (acum 14 ani)

e ff bine daca e nedetectabila ,daca ai ceva suspiciuni o refaci peste 6 luni
dar anticorpii VHC e pozitiv sau negativ?daca e pozitiv e nasol
sanatate
si pa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

veryka (acum 14 ani)

anticorpi vhc este pozitiv....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

veryka (acum 14 ani)

anticorpi vhc este pozitiv.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 14 ani)

Scrie pe GOOGLE cuvintele '''' anticorpi VHC pozitiv'''' si gasesti mulye articole referitoare la tema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcela (acum 14 ani)

daca ai infectie cu virusul hepatic c,trebuie sa te prezinti imediat la medic si acesta iti va spune conduita terapeutica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 14 ani)

eu am hepatita b inactiv si medici nu im recomanda nici u tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalina ciutacu (acum 14 ani)

Virusul este prezent dar in cantitate foarte mica si e posibil sa nu evolueze
Trebuie sa repetati viremia la 6 luni
In cazul vostru nu se administreaza interferon

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: