Hepatita c

Hepatita
Intrebare postata de michelle30 cu 11 ani in urma

Buna ziua!!am 29 de ani si de 2 sapt am descoperit ca am virusul c, am inceput tratament cu lagosa 150mg, selezin ACE, zymogen, esentiale. transaminazele sunt TGO 32 si TGP 35. Doctorul m-a diagnosticat cu hepatita cronica virus c cu puseu citolitic, spasmofilie, reactie pancreatica, LDH este 253, si la electrofareza mi-a iesit: A= 52, alfa 1= 2, 7%, alfa 2= 10.0%, beta =11, 4%, gamma= 23.9%, A/G= 1.08%, calciu ionic 3, 87, glicemia 90, 83, acum mi-am facut viremia si astept raspunsul. mi s-a zis ca trebuie sa imi fac dosar pt interferon, dar mi-e frica de consecintele punctiei.se accepta la Cluj fibroscan la dosarul pt interferon in loc de punctia hepatica?si cat de urgent ar fi sa incep tratamentul?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic.Fares (acum 11 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

O varianta alternativa este un tratament natural cu Rumex carbo, produs realizat dupa o reteta de la manastire si verificata clinic de d-nul profesor doctor Pavel Chirila, cu rezultate foarte bune asupra scaderii viremiei. Produsul se gaseste la magazinele naturiste sau se poate comanda direct la producator: http://www.fares.ro/ro/magazin+online/pulberi+calcinate/724.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

va multumesc pentru raspuns...problema e ca acum fac tratament naturist cu tincturi si ceaiuri si tot asa, e demonstrat ca persoane cu virus c si b au ajuns in 6 luni la viremie nedetectabila, sper din tot sufletul sa dea roade tratamentul acesta deoarece nu stiu daca as vrea sa urmez tratamentul cu interferon datorita efectelor sale secundare deosebit de grave. Acest tratament natural cu Rumex carbo a distrus virusul c total sau numai a scazut viremia?as fi interesata pe viitor daca nu da roade tratamentul pe care il urmez. va multumesc!sanatate multa!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

narhesusa (acum 11 ani)

pentru intocmirea dosaruli de inteferon alaturi de transaminaze, hemoleucograma, electroforeza, ecografie, viremie, bilirubina este necesara si o bunctie biopsie hepatica sau cuantificarea afectarii hepatice printr-o metoda neinvaziva ( FIBROSCAN). Bineinteles ca dosarul se accepta cu Fibroscan in loc de punctie)....Primirea tratamentui depinde de promtitudinea cu care va este intocmit dosarul de catre medic, stadiul bolii (tratamentul cu interferon este indicat in stadiul de fibroza 2,3 sau 4- determinat prin punctie sau fibroscan), de numarul de pacienti de pe listele de asteptare si nu in ultimul rand de fondurile disponibile pentru tratament....Va doresc multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

Va multumesc mult!! am facut viremia si e mare 826.360 ui/ml. si urmeaza sa imi fac restul pentru dosarul de interferon. e trista situatia mea mai ales ca voiam sa fac un copil cat mai repede ca am si niste probleme ginecologice grave si medicul ginecolog mi-a zis ca musai trebuie sa fac un copil repede , altfel s-ar putea sa nu mai pot face niciodata :( . acum clar nu pot sa fac un copil cu riscul sa ia si el virusul c. urmez si un tratament naturist cu ceaiuri si tincturi si iau si Interferonat de la Dacia plant.sper sa dea roade. multa sanatate tuturor!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Suna la nr 0766287324 si eu am virus c

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: