Hepatita C

Hepatita
Intrebare postata de hepatita C cu 14 ani in urma

Vreau si eu sa stiu in ce consta aceasta hepatita,hepatita virala C.Mama mea are aceasta boala,dar nu stiu prea multe pentru ca ea nu vrea sa-mi spuna nimic ca sa nu-mi fac griji pentru ca ea considera ca sunt mica..(..) e adevarat,,,dar as vrea sa stiu cum evolueaza aceasta boala,daca se poate,,,muri din aceasta .ceea ce pot sa mai zic este ca mama are prob si cu tiroida,si as vrea sa stiu in ce consta .Va rog mult sa-mi raspundeti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (25)

mikmok (acum 14 ani)

Banuiesc ca i-a dat mamei tale un tratament pentru aceasta afectiune.
Mergi la farmacie sau la un plafar si cumpara tinctura de armurariu, este foarte buna in tratarea hepatitei, protejeaza celulele hepatice si ajuta la eliminarea toxinelor.

De asemenea, este recomandata si in inflamari ale vezicii biliare. Ajuta si in tratamentul cancerului hepatic sau al unor tumori in perioada tratamentelor chimioterapice si radioterapice.

Mai multe detalii poti citi pe site - //sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-cronica-cu-virus-c-tratament-efecte-adverse_645

Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

//sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-c-etiologie-simptome-factori-de-risc-mod-de-transmitere-_643
Incerca sa discuti cu mama ta si sa-i explici de ce esti nelinistita,chiar daca esti mica vrei sa sti prin ce trece. Informatii despre hepatita C vei gasi peste tot, dar asta nu te va ajuta prea mult sa aflii "durerile" ei.
Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luiza (acum 14 ani)

Astazi .24.11.2009 mama mea( varsta 62 ani, diagnostic hepatita C pus in urma cu un an de zile ) a aflat de la medicul homeopat care o trateaza despre aparitia interferonului gama buvabil : o sticluta de 30 ml ( se iau 10 picaturi pe zi dupa una din mesele principale ) a costat-o 165 lei.
Am cautat pe Net si am gasit dupa ceea ce scria pe sticluta un site de unde il poti achizitiona cu 12.80 euro pe sticluta ( plus cativa euro cheltuieli de expeditie) daca nu gasesc un distribuitor al acestui produs in Romania ,il voi comanda de pe Net .Oricum iesim mai ieftin .

Iata ce am gasit:

medicamentul: INTERFERONE GAMMA 30 CH = 12,80 EURO
( au si alte concentratii: 4CH ; 15CH si pretul este acelasi)
firma producatoare sau distribuitoare : GUNA S.P.A Milano Italia
reduceri : pt comeniz intre 50 - 100Euro = 5%
pt comenzi peste 100 Euro = 10%
TAXE EXPEDITIE: In Italia =6 Euro
in alte tari UE = 20 Euro
in restul lumii = 40 Euro

Adresa farmaciei din Milano ( cred) : SANTA CHIARA viale Margherita, 101 36100 Vicenza PI 02223640240
Apare si un cont bancar: IBAN IT 35 W062 2511 834100000 003931

Ced ca e nevoie de un card bancar ca sa poti face plati in strainatate ( din cate am tradus eu din italiana).Oricum ,foarte multi au cunoscuti care lucreaza in Ialia sau se poate si comanda online din Rmania .

Daca este adevarat ca rezultatele cu acest medicament sunt comparabile cu cele ale tratamentului clasic cu interferon , cred ca merita incercat.
Noi cel putin asa vom face.

In speranta ca cineva citeste mesajul meu si ne poate ajuta cu informatii legate de un eventual distribuor al acestui produs in Romania , multa sanatate si putere tuturor

Luiza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mari vilcu (acum 14 ani)

am si eu hepatita c astept de 8 luni interferonul sunt disperata pentru ca am probleme si cu tiroida as vrea sa aflu mai multe detalii despre interferonul gama picaturi.

Daca vreti contactati-ma pe mail [email protected]
Va multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Constantin (acum 14 ani)

Dupa concentratie se pare ca acesta este un preparat homeopatic.
poate n-ar fi rau sa consultati un homeopat bun care sa stie exact ce concentratie trebuie sa alegeti, cate picaturi, la cat timp, etc.
La Iasi este Dr. Mihai Vieriu de la Spitalul CFR care face astfel de tratamente cu rezultate f. bune. Remediile homeopatice nu au efecte secundare, dar pentru a avea efect trebuie dozate de un medic care se pricepe bine la aceasta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hepatita c (acum 14 ani)

Si mama are probleme cu tiroida....imi puteti spune mai multe despre tiroida? am inteles ceva de o operatie...daca nu se face aceasta operatie ce s-ar intampla?Tin sa specific ca mama ia un anume tratament cu tirozol de aproape 2 ani..

Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CRENGUTA (acum 14 ani)

Tratamentul pentru hepatita C este serios. Nu cred ca trebuie facut fara sfatul unui medic. Cred ca trebuie sa va consultati cu un medic inainte de a aplica un astfel de tratament luat de pe internet. Nu e de joaca. se poate face mai mult rau decat bine. Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

HepatitaC (acum 14 ani)

Bineinteles ca acest tratament a fost dat de un dr

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CRENGUTA (acum 14 ani)

Ma refeream la tratamentul cu remediul homeopatic INTERFERONE GAMMA 30 CH = 12,80 EURO, recomandat mai sus de Luiza.
Mai bine acceptati tratamentele recomandate de medici.
Daca abordati un tratament homeopatic nu va luati dupa cei care recomanda medicamente pe internet. Poti sa stii ce contin?
Homeopatia presupune o anumita stiinta a utilizarii remediilor si numai doctorii cu competente in homeopatie o detin.
Cu hepatita C nu te joci. Nu experimentezi pe propria mama.
Eu personal cred in tratamentele homeopate, dar nu facute de nespecialisti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pavel george (acum 14 ani)

medicamentele de la GUNA sunt distribuite de DR. Nagy din Tecuci, doctor homeopat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

leo (acum 13 ani)

intra pe guna.it sa gasesti adresa de distibuitor de romania.este adresa de mail al unei doamne doctor din tecuci

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 13 ani)

buna ziua,
ati putea sa imi dati si mie datele de contact ale dr Nagy. Ce am gasit pe net nu mai este valabil. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 13 ani)

dr nagy 0723702808

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
hepatita c (acum 14 ani)

Am inteles.Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luiza (acum 14 ani)

Revin cu precizari, cred ca nu am fost destul de explicita in mesajul postat in luna noiembrie.
Mama mea urmeaza tratament pentru hepatita C sub indrumarea unei doctorite homeopate din orasul nostru.( Varsta de peste 60 ani nu recomanda tratamentul clasic cu interferon.)
Acest medicament pe care l-am amintit i-a fost adus special mamei mele de catre doamna doctor dupa ce a fost la un seminar si un curs sustinut in Bucuresti in octombrie / noiembrie 2009 de catre specialisti unde s-au prezentat ultimele studii si realizari in domeniul homeopatiei.
Si la acest curs / seminar, printre alte produse homeopate a fost prezentat de catre reprezentatul GUNA Italia ( m-am informat apoi pe net: Guna este considerata in Italia PRODUCATORUL SI CERCETATORUL care se afla in avangarda realizarilor in domeniul homeopatiei de foarte multi ani)si acest preparat INTERFERONE GAMA. Deci luam produsul la recomandarea doamnei doctor, doar ca pretul in cazul unui tratament sustinut si cu rezultate este foarte ridicat. De exemplu sticluta achizitionata pentru prima data de la doamna doctor i-a ajuns mamei mele vreo 2 saptamani.Tratamentul prescris mamei mele include si alte produse homeopate pe care le gasim in farmacii si se ridica si acestea la alte 200-300 lei lunar. De aceea am cautat pe Net pana am descoperit cine sunt cei de la Guna, am vazut ca au filiale si in America, am gasit informatii despre acelasi seminar sustinut si in America ( si multe alte seminarii , puteti sa le gasiti pe Net , inclusiv lista specialistilor si specializarilor in care acestia sustin cursuri si seminarii).
Stiu ca acest gen de tratament este de durata si rezultatele apar dupa multe luni, ani chiar . Am gasit si in Romania farmacii care distribuie produsele Guna dar din pacate produsul Interferone gamma 30CH nu era pe lista lor.De aceea m-am incapatanat sa il gasesc pe Net, in Italia se vinde de ani buni. Nu ma astept la minuni cum ar fi disparitia totala a virusului dar macar sa prelungesc si sa imbunatatesc calitate vietii mamei mele.
Sper ca am lamurit unele neintelegeri. Voi reveni cu detalii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adela (acum 13 ani)

Draga Luiza,
Asteptam vesti de la tine. Sunt interesata de acest tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudiu (acum 13 ani)

nu stiu ce sa va zic na dar cand ajungi sa faci interferon este mai grav dar atentie eu fac interferon de 180 + mediacamentul Ribavirina 2 tablete dimineata si 3 seara asa ca inainte de a incepe acest tratament am facut analize 6 luni.(am vazut mai sus ca cineva are probleme cu tiroida este foarte inportant tratamentul cu interferon la tiroida ) asa ca inaite dute la specialist.
daca vrei sa sti mai multe informati despre VHC intra pe mail:[email protected] si am sa-ti rasund cu siguranta.
Este foarte inportant igeana aici ata cat si celor din jur si protectia inpotriva virusului.
Inca ceva foarte inportant virusul hepatic B traieste in aierul respirat timp de 6 luni,iar cel de categoria C 4 luni.Pt.a omara imediat acesti virusi folositi clor nimik at ceva si sa traiti cu ideea ca virusul este mort pt. a fi sigur asa cum am mai zis CLOR. Numele meu este Claudiu si sa va dau si o veste buna eu aveam un milion de "microbi" si in 3 luni am ajuns la 40 asa ca sanse sunt nu va dati batuti si fiti mai optimisti si plini de viata nu ganditi mereu la aceea prob.Sper sa fi fost de inteles si de ajutor cu ceva id: nichollas_doi pup si curaj viata este frumoasa si merita traita indiferent cum suntem :-*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 13 ani)

va recomand cu caldura si produsele de la secom.am luat produsul AHCC si va spun ca am vazut rezultatele pe pielea mea.am hepatita c din 2006.acest produs stimuleaza producerea de gamma interferon de catre organism (caci interferonul il produce organismul atat pe cel alfa cat si pe cel beta si cel gamma.)prin aceasta metoda ajuti organismul sa lupte singur impotriva unei boli fara prea multe complicatii.tot pe siteul lor veti gasi si multe alte medicamente homeopate.asadar va doresc succes si multa,multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico (acum 13 ani)

am un nr de tel il primesti repede costa 500 lei pt 3 luni nr meu 0747651179

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marin (acum 12 ani)

contacteaza dr.genoveva 0722832701

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2