Hepatita b raspuns medic

Hepatita
Intrebare postata de marius emilian cu 12 ani in urma

Buna sunt seby am 23 ani am hepatita b de un an vreau sa stu daca se poate trata definitiv hepatita b va multumesc mult sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ar fi necesar sa va adresati unui medic specialist in boli infectioase, unde in urma unor analize amanuntite (Ag HBs, Ag HBe, Ac antiHBe, ADN-VHB, etc) va institui terapia portrivita cazului dvs (cu interferon si/sau antiviral ca entecavir, ce are scop scaderea viremiei)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hepatita.

catana ovidiu (acum 12 ani)

am 23 de ani si am hepatita b viremia 2680 va rog spunetim as putea sa ma tratez va rog frumos ajutatima cat mar costa tratamentul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili andrei (acum 12 ani)

Eu te sfatiesc sa nu iei in serios boala,sa ti regim si cel mai bine sa mergi la Bucuresti la Matei Bals ca sunt foarte buni medici.Eu sunt purtatoare de virus b cu d,din 2004 am descoperit,Drept sa spun am tinut regim dar nu strict asa cum trebuie,nu prea am luat in serios boala,dar acum am ajuns sa fac interferon ca sau inmultit virusi,transaminezele sunt bune dar problema este ca virusi se inmultesc foarte repede nustiu cum dar asta este.
Sfatul meu este ca sa nu stai asa trateazate ca esti tanar si e pacat.Am postat si eu pe internet pe orice site,dar nu te trateaza nimeni asa tot direct la medic trebui sa mergi,sa te urmareasca ei mai bine.Sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili andrei (acum 12 ani)

Scuze am scris din greseala( sa nu iei in serios)am vrut sa scriu sa iei foarte in serios boala ca nu este de gluma.sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sticea (acum 10 ani)

Buna ziua,in urma cu 7 ani. ,in urma unei interventii stomatologice,am descoperit ca am fost contaminata cu virusul hepatita b,dar nu am urmat nici un tratament.sar putea definitiv?multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pamelus (acum 7 ani)

buna,va rog frumos din suflet sa ma ajutati cu un sfat am o problema foarte mare locuiesc de 5 ani in Germania,lucrez aici ca asistenta medicala si m-am dus sa imi fac analizele de angajare si mi-au descoperit acest virus Hepatita B,eu nu am avut niciodata probleme in viata mea iar medicii din Germania mi-au spus ca o am de mica si 80 la suta e cronica partiala vindecata,eu nu am luat in viata mea nici un tratament in Romania si aici nu am primit nici un medicament din Germania nu am nici un simptom si acum vreau sa plec urgent in Romania sa imi repete analizele,mie frica sa nu imi pierd locul de munca sa nu pot lucra cu aceasta boala ,eu cred ca totusi este o greseala.........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: