Hepatiata b

Hepatita
Intrebare postata de Kingus cu 9 ani in urma

Buna ziua. Sunt Kinga. Am hepatita B, Am facut tratament un an cu interferon, dar nu a avut nici un efect, Acum fac de 2 ani tratament cu Entecavir, viremia e nedetecctabil, dar AG HBS tot pozitiv. Intrebarea mea este urmatorul: ce sa fac daca as dorii sa am si eu un copil, o sa fie problema, copilul poate sa se infecteze. Pot sa am si eu o familie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

gandesti gresit - ca si medicina (acum 9 ani)

leacuri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 9 ani)

Da poti copiilor nou nascuti din mame cu infectie hbs sau hcv li se administreaza in primele ore de la nastere imunoglobulina cat desprea tratamentul cu interferon ala e o mare mizerie unii oameni isi negativeaza ag hbs cu 40 50 de picaturi de propolis pe zi puse pe paine toata treaba este sa ti intaresti sistemul imunitar sa tina virusul sub control sa lupte cu el ce valoare ag hbs la tine acum?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kingus (acum 9 ani)

In septembrie trebuie sa fac iar analizele pt. aprobare. Sa vad cum o sa fie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Justin (acum 9 ani)

Iubita mea are inceput de tuberculoza. Credeti ca pot lua si eu boala daca o sarut , dar prin cale sexuala chiar daca facem protejat? Sau daca are tuberculoza(nu inceput) si o sarut credeti ca ma pot imbolnavi si eu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 9 ani)

ai grija tuberculoza se ia si daca stranuta in aceasi camera cu tine sau in fata ta bacilul koch daca ai sistemul imunitar slabit iti si tu 100% sa nu mai zic daca ai probleme hepatice sau de alta natura nu o sa poti sa faci tratamentul dur de tuberculoza care se intine de luni de zila pana la un an si tot ai sanse sa nu scapi de aceasta nenorocire poti muri au murit milioane de oameni de tbc daca ti la viata ta ai grija

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 9 ani)

Justin ai grija tuberculoza se ia si daca stranuta in aceasi camera cu tine sau in fata ta bacilul koch daca ai sistemul imunitar slabit iti si tu 100% sa nu mai zic daca ai probleme hepatice sau de alta natura nu o sa poti sa faci tratamentul dur de tuberculoza care se intine de luni de zila pana la un an si tot ai sanse sa nu scapi de aceasta nenorocire poti muri au murit milioane de oameni de tbc daca ti la viata ta ai grija

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luminita (acum 9 ani)

Buna ziua! Am si eu o nedumerire nimeni dintre doctori nu ma face sa inteleg daca este sau nu vreun virus.doctorii din italia. Sunt insarcinata si in urma unor analize HBV au iesit pozitive
HBsAg (CMIA) POZITIV
HBsAg (ELISA) POZITIV
Mai jos scrie sa repet analizele amanuntit...
Ab Anti -HCV (CMIA) NEGATIV
Am facut si analizele detaliate...
HBsAg (CMIA) POZITIV
Ab Anti-HBsAg (CMIA)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luminita (acum 9 ani)

Buna ziua! Am si eu o nedumerire nimeni dintre doctori nu ma face sa inteleg daca este sau nu vreun virus.doctorii din italia. Sunt insarcinata si in urma unor analize HBV au iesit pozitive
HBsAg (CMIA) POZITIV
HBsAg (ELISA) POZITIV
Mai jos scrie sa repet analizele amanuntit...
Ab Anti -HCV (CMIA) NEGATIV
Am facut si analizele detaliate...
HBsAg (CMIA) POZITIV
Ab Anti-HBsAg (CMIA)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: