Ciroza hepatica cu lichid---se poate trata sau ameliora daca da as dori sa stiu opinia dumneavoastra despre tratamentul urmat si ce sanse de supravietuire exista fara transplant de ficat---va multumesc, cu respect, laura

Hepatita
Intrebare postata de [email protected] cu 9 ani in urma

M-au diagnosticat cu ciroza hepatica cu lichid, ce sanse de supravietuire sunt fara un transplant de ficat, ce riscuri sunt ptr a face punctia ptr determinarea cirozei
va multumesc
cu respect,
laura carmen

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

[email protected] (acum 9 ani)

va rog sa il cititi de pe adresa site-luiRZ

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sfat (acum 9 ani)

Ciroza cu lichid nu este deloc ceea ce crede medicina si nici dvoastra.
Aici sunt prezente 2 cauze emotional diferite : una care a afectat ficatul si una care a afectat peritoneul. Ambele sunt de fapt insa procese de autovindecare din cauza ca conflictele emotionale s-au icheiat. Ca urmare nu trebuie facut absolut nimic caci corpul face singur totul in mod corect. Insa nu a celasi lucru se
poate spune si despre medicina care
a) a bagat o frica de moarte inutila in pacient din cauza ca nu stie nimic corect despre aceasta boala
b) face punctii care elimina apa din burta atat de neceara in aceasta faza de autovindecare caci corpul o face ca sa nu se lipeasca matele in faza asta si deci sa nu se blocheze digestia
c) trateaza pacienetul cu medicamente care opresc procesul de vindecare, sau cu operatii inutile

Cand faci pe cineva sa creada ca are o boala mortal si in plus ii mai si faci frica zilnic sau il tratezi gresit, un om poate sa moara de la cea mai banala boala.
Problema este deci cunoasterea gresita cat si tratamentul gresit dar mai ALES frica de moarte !
Vorbiti deja de “supravietuire…”

Apa aceea este necesara si chiar vitala. Nu se fac punctii…burta poate sa ajunga si dubla sau tripla si nu este nici un motiv de panica, asa cum Dr. Hamer a arata deja pe mii de pacienti care s-au vindecat fara nimic.
Apa dispare de la sine de indata ce corpul nu mai are nevoie de ea si peritoneul a fost vindecat.
Peritoneul se ulcereaza in momentul cand unui om ii este frica sa fie operat la burta.
Cand aceasta frica dispare, corpul trebuie sa il readuca la forma normal si pt. acest proces de reparatie
este nevoie de microbe si apa!
Este clar ca daca va ganditi deja la transplant ati avut aceasta frica de a fi operata la burta !
Acum v-ati pibisnuit cu gandul si a inceput procesuld e reparative al peritoneului care NU are nimic de a face cu ficatul !
Sunt 2 procese absolut independte, deoarece ascita apare si in afara bolilor de ficat, chiar daca medicina nu stie.

Ciroza, ca si hepatita sau cancerul de ficat ca procese de autovindecare apar dupa ce un om a avut frica ca “moare de foame”.
Asta ori din cauza unei boli digestive care nu-I ingaduie sa manance, ori din cauza unei operatii, ori din cauza ca nu mai are bani sau service sa-si cumpere de mancare.
La alcoolici alcoolul este echivalent cu mancarea si deci un alcoolic va face “ciroza uscata” cand I se ia alcoolul.
Iar daca ii este frica de vreo operatie la burta va face “ciroza umeda” – adica cu ascita, cu apa in burta.

asta e diferenta intre ciroze: daca e prezent si o frica de operatie sau un atac verbal asupra burtii...chiar si daca sotul spune "bai ce burta mare ai":

Daca urmati sfaturile medicinii alopate va paste schimbarea dimensiunii in “lumea de apoi”..altfel v-ati vindeca de la sine, daca va informati despre Noua medicina germana si lepadati frica inutila.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: