Ce ma sfatuiti

Hepatita
Intrebare postata de maricica2011 cu 12 ani in urma

Buna ziua,
Ma numesc Maricica si am 48 de ani.
In 2008 am fost giardia si mi s-a prescris zentel....Am urmat acest tratament timp de 3 luni, in urma caruia mi-am distrus stomacul. In feb 2009 la Iasi mi-am facut endoscopie si echografie si in urma toturor analizelor mi s-a descoperit hepatita VHB decompensata vascular child A; gastropatie hipertensiva; bicitopenie secundara; gastrita antala; hernie heatala si mai apoi VHD pozitiv.
Mi s-a cerut alte investigatii si in mai (2010) am fost diagnosticata cu hepatita cronica activa severa virului B si D (pe granita cu ciroza).
Am primit interferon - roferon A 9 mil UI/0,5 ml sol injectabila.
Timp de 7 luni am urmat acest tratament dupa care mi s-a oprit datorita analizelor din ce in ce mai rele.
Acum am dureri mari de stomac si mi s-a prescris urosan, hepaid, omeran.
Am auzit de interferonul natural - interferonat ( de la Dacia plant).
Ce ma sfatuiti sa fac....sa mai astept dupa tratamentul cu roferon (care mi s-a oprit in iunie a.c.) sau sa iau interferonat?....Sau sa continui cu urosanul si apoi sa refac analizele?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

vasile k (acum 11 ani)

Buna Maricica,
eu sunt Vasile si spre deosebire de tine vreau sa folosesc interferonat inainte de a obtine aprobarea ptr interferon.Consider ca este o sansa in plus si ptr tine mai ales ca este un medicament naturist.Eu zic sa incerci. Astept vesti bune si marturii asupra efectului acestui madicament.Mult succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 10 ani)

sotul meu sufera de hep b si vrea sa incerce interferonat de la dacia plant..
daca stiti daca scade viremia.. sau daca organismul raspunde intr-un fel...
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniela (acum 11 ani)

Buna sunt Daniela eu eau interferonat de la daciea plant si ma simt foarte bine.si eu sunt cu hepatita b.si va recomand sa luati ca e foarte bun.eu lucrez de dimineata pina seara si nu ma mai simt obosita.va dores multa sanatate si incredere in Dumnezeu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: