PT HEMOROIZI!!

Hemoroizi
Intrebare postata de deedeeanna cu 12 ani in urma

Si da, se poate scapa de hemoroizi fara operatie, sa stiti, voi, aia scepticii...SE BEA CEAI DE MARAR NEINDULCIT SI SE FAC BAI LOCALE CU CEAI DE MARAR, STAND IN SEZUT IN APA CAT MAI FIERBINTE PT CATEVA MINUTE, timp de 1-2 saptamani...SI DA, SCAPI DE EI!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

costel2008 (acum 12 ani)

si e pe bune?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deedeeanna (acum 11 ani)

Da, te asigur 100%, pt ca am patit si eu in liceu si am urmat tratamentul naturist care l-am spus mai sus si da, a avut efectul scontat...doar ca ceaiul de marar sa-l bei fara zahar ca sa aibe efect sigur, nu stiu daca-l indulcesti ce efect va avea asupra hemoroizilor, ca-i va eradica sau ba...acum ramane la latitudinea fiecarui pacient daca prefera operatie sau are curajul sa incerce ceva naturist si sigur, dupa parerea mea...un weekend placut!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deedeeanna (acum 10 ani)

Da, e pe bune, nu obisnuiesc sa glumesc cu sanatatea!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreescu Mihai (acum 11 ani)

Poti sa ne spui si doza ? Presupun care are efect in cazul celor interni.Ne poti spune mai multe ?
Multumim !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deedeeanna (acum 11 ani)

Pt hemoroizii interni beti ceaiul de marar, neindulcit de preferinta, daca nu se poate suporta puneti doar 1/2 lingurita de zahar...iar pt hemoroizii externi baile cu ceai de marar neindulcit, suportat in lighean cat mai fierbinte posibil, la unii le trece in 3-5 zile, la altii intr-o saptamana...ramane la latitudinea voastra daca vreti o astfel de incercare naturala care e mai putin costisitoare sau vreti tzac-pac din prima si mult mai costisitoare...O ZI BUNA TUTUROR!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

caty (acum 9 ani)

.cine vrea cu adevarat sa scape de hemoroizi trebuie sa elimine din dieta prajelile,condimentele picante,painea alba ,se mananca mai mult salate,mancare pregatita la cuptor,se beau ceaiuri de coada calului,coada soricelului,se fac bai de sezut din aceste doua plante cate 20 min de 3 ori pe saptamana,apa nu trebuie sa fie fierbinte ca se pot deschide hemoroizii si sangerati....folositi intern supozitoare cu propolis sau carpicon supozitoare.....faceti cura asta cel putin 1 luna ......sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ina (acum 10 ani)

buna si eu am aceeasi problema hemoroizi externi .am cumparat tot felul de creme supozitoare si nimic .Va rog dati mi si mie o idee cum scap de hemoroizi inebunesc de tot .va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirel (acum 10 ani)

O sa incerc si eu tratamentul acesta. De hemostop stie cineva ceva? Am vazut ca au mai multe produse. A utilizat cineva? Multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 9 ani)

mai multe informatii despre hemoroizi gasiti aici – http://hemodin.org/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: