AJUTOR!

Hemoroizi
Intrebare postata de nicoleta petrulescu cu 13 ani in urma

Buna ziua!
Este vorba de sotul meu, are 39 de ani, in urma cu 6 luni la un eco de rutina s-a observat un chist la prostata de 1,5cm, a luat ceva antibiotice, nu s-a redus dimensiunea nici in prezent, acum insa se confrunta cu dureri in zona anala, el presupune ca ar fi hemoroizi interni, sunt deranjanti, nu poate sa aiba gaze-simte ca se baloneaza, i s-au administrat supozitoare si un tip de crema, simptomele nu s-au imbunatatit, cand erau introduse supozitoarele simtea ceva inauntru, nu are sange in scaun, insa in urma cu cateva zile a eliminat in fel de mucus maroniu de diminsiunea unei nuci, durerea este constanta....Nu mai stie ce sa mai faca, antibioticele pentru chist prostatic le-a terminat, acum ia doar supozitoare si crema, la palpare doare, ii este frica de un raspuns extrem, de aceea nu a facut si alte analize, doar PSA=2.
Acum noi suntem in concediu la mare cu copiii si nu prea se bucura de concediu, spune ca are dureri locale, vrea chiar sa mearga la Techirgiol-namol.
Vom merge in 2 saptamani si la Praid-Sovata, doreste sa treaca pe la Lacul Ursu-tratament uro-genital, poate il va ajuta cu ceva, deoarece ii este teama de o interventie chirurgicala atat la prostata, cat si in cazul hemoroizilor, care in orice pozitie ar sta sunt durerosi.
Multumim pentru raspuns anticipat, sa va dea BUNUL DUMNEZEU multa sanatate si putere de munca!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

osencuta (acum 13 ani)

Buna,

Am avut si eu probleme asemanatoare,mai putin partea cu eliminatul unui mucus.Aveam dureri foarte mari in zona anala,fara ca in afara sa se vada ceva.In mod eronat si medicul de familie si chirurgul,in faza initiala mi-au adm tratament pt hemoroizi,durerile deveneau insuportabile,dar s-a dovedit a fi o fisura perianala in interior,cauzata de o constipatie majora,care in timp s-a suprainfectat adunand o cantitate impresionanta de puroi,de aceea durea asa de t mare.S-a impus interventia chirurgicala,deloc comoda si nici usoara post interventie, urmata apoi de o adoua interventie care a constat in scoaterea "radacinilor" care au cauzat infectia, diagnosticul fiind fistula perianala.Nu a fost usor,dar nici de lasat nu e, chiar daca e cu frica,deoarece complicatiile pot fi majore si urate.Sanatate ,si fuguta la medic!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monicw (acum un an)

Bună seara ce antibiotice a luat soțul dumneavoastră pentru chisturile de postat? Multumes. Și soțul meu A luat tavanis, dar are acum și dureri la Ahile tendon

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monicw (acum un an)

Soțul meu A făcut operație la prostata A fost bine, dar din nou urinează din 5 in 5 minute puțin. Are și o infecție pentru care a primit tavanic, dar ii provoacă asa cum scrie și 8n prospect dureri la tenracolul lui Ahile Deci nu poate umbla. Ce alt antibiotic poate lua

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: