Scaun cu singe de ceva timp raspuns medic

Hemoroizi
Intrebare postata de tatiana525 cu 12 ani in urma

Buna tuturor, am o problema si nu stiu de unde sa incep rezolvarea ei. treaba e ca de am probleme cu hemoroizi, am fost la medic (de fapt la mai multi din domeniu si evident fiecare cu versiile sale), pina acum nu am reusit sa rezolv nimic. De ceva timp am stari de balonare tot timpul, insa dupa ce maninc ceva sunt mai intesive, si fata imi este umflata toata ziua. De ceva zile a aparut si singe in scan, plus la asta am luat in greutate in 1,5 ani cam 15 kg. As dori sa stiu, daca cineva ma poate ajuta cu ceva sfaturi, iar cel mai important nu stiu la ce medic sa ma adresez. multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Dr. Stefan Tuca MDr. Stefan Tuca este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Bună ziua,

Stimata doamnă,

Pe lângă boala hemoroidala, care se poate manifesta cu sangerare în timpul scaunului, există şi alte patologii la nivelul colonului sau rectului care pot avea aceeaşi simptomatologie.Din acest punct de vedere cred că ar fi utila realizarea unui examen colonoscopic.

Vă aştept la o consultaţie

Detalii despre mine şi activitatea mea găsiti pe stefantuca.ro

O zi bună

Dr. Ştefan Tuca

medic chirurg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: