Hemoroizii fara operatie?

Hemoroizi
Intrebare postata de serban11135569 cu 13 ani in urma

Buna...se poate scapa de Hemoroizi fara operatie??? ...sunt diabetic de tip 1 cu 4 injectii pe zi..si am probleme cu hemoroizii...am fost la un consult la Proctomed...si mi s-a spus ca am hemoroizi dar operatie costa vreo 20 si de milioane lei vechi...fara internare ..dar nu imi pot permite acesti bani...am zis sa incerc operatia clasica...(eu fiind pensionat pe caz de boala)...dar alta metoda...exista ? ce imi recomandati?..sau un medic bun pt. operatie..ca am inteles ca este f.f. dureroasa...
astept raspuns...
Serban [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (19)

Iuli (acum 13 ani)

De scapat nu se poate scapa decat cu operatie. Temporar se pot ameliora simptomele cu tratamentele pe care le cunoasteti (alifii, supozitoare etc). Operatia nu are cum sa fie dureroasa atata timp cat se efectueaza sub anestezie. In afara de operatia clasica sau cea laser, alta posibilitate nu aveti.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dmarinela (acum 13 ani)

Buna Serban .iti recomand sa mergi la Proctoclinic din str Buzesti cauti pe net adesa si nr de tel mergi la dr ungureanu iti faci programare si poti scapa de hemoroizi printr-un procedeu numit nu stiu exact daca zic bine ''ligatura ''adica hemoroizi se stranguleaza cu un fir special apoi se taie banuiesc si firul se topeste se locul se cicatrizeaza si se vindeca .cred ca costa 300 ron una ligatura.mergi acolo si cere toate informatiile iti recomand pt ca eu m-am tratat acolo intr-o faza urata de fisura anala doar cu un preparat de la ei,ma costat cam 1000 ron trat,consultatii dar a meritat pt ca ma simt bine fata de cum am ajuns acolo.Sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

serban11135569 (acum 13 ani)

Buna Mirela multumesc mult pt. informatii...cam acelasi procedeu se practica si la Proctomed...am inteles ca sunt legati cu un fir ..si ei se necrozeaza si se elimina a 2 zi prin scaun...dar cum iti spuneam ei mi-au cerut ceva pe la 22 milioane...mi-au facut investigatii...cu un aparat..special..si mi-au aratat pe un monitor..am fost acum vreo 6 luni..si am prins o reducere la consultatie de 50%...si mi-au spus ca am vreo 5 .parca..si as putea sa platesc in rate...dar oricum suma era mare...o sa incerc si la Buzesti..Merci

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dmarinela (acum 13 ani)

Cu multa placere.Totusi daca te hotarasti sa faci ceva ti-as recomanda aceasta metoda pt ca este mai eficienta deoarece acolo este un mediu mai greu de vindecat si ei au si niste preparate unguente care nu le gasesti la farmacie .multa sanatate .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 13 ani)

Da...se poate scapa fara operatie !!!!!! Printr-un tratament naturist....L-am facut pe propria piele, fiind si eu suferind de hemoroizi de vreo 10 ani....Nu puteam manca orice sau bea orice...ptr. ca devenea un chin cand era vorba sa ies cu scaunul. Constipatia si ...fistulele anale...ini provocau dureri insuportabile. Acum.....pot manca si bea orice.......
Sunati-ma la 0745 83 89 35.....si vi-l spun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxy (acum 10 ani)

domnul Florin imi spuneti si mie tratamentul ,ca de 4 ani sufar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petro (acum 13 ani)

da.daca se respacta schema cu detralex se poate trata,se respecta si un regim fara condimente in special,pot sa apara in cazul in care faceti abuz de condimente sau nu consumati lichide,

sanatate,
petro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin (acum 13 ani)

Daca vrei poti!Daca vrei solutie fara operatie cauta-ma:0722344290,iar daca locuiesti in Bucuresti ne putem vedea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

E.T. (acum 13 ani)

Sunt si multe povesti, depinde cum sunt, interni ori externi. Pana la operatie pastrati o igiena locala cu multa apa. Netratati pot deveni tumori maligne.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

D.D.D. (acum 13 ani)

Am avut si eu probleme serioase cu hemoroizii.M-am tratat cu solutie nu prea concentrata de hipermanganat de potasiu(nu stiu daca se mai gaseste in farmacii)si am pastrat,permanent,o igiena riguroasa.Interventia chirurgicala trebuie sa se faca numai in situatii extreme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tavia (acum 13 ani)

incercati cu spray de arsuri, calmeaza durerile si chiar vindeca.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Buna ziua, Serban, ati reusit sa gasiti o solutie? Mama mea e in aceeasi situatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

serban11135569 (acum 13 ani)

Buna....inca nu am gasit nimic concret....cred ca solutia este operatia...indiferent cum va fi facuta....cu "ligaturi" prin necrozare...dar..."costa...am inteles ca la clinica din Buzesti este mai ieftin
sau operatia clasica....am primit o recomandare la cineva de la Spitalul Colentina...dar deocamdata nu pot sa ma internez....daca mai aflu ceva o sa postez pe site...la randul tau te rog...daca afli ceva spune-mi..
p.s. pot sa spun ca la mine s-a cam agravat..am sangerari la "scaun"...care se opresc ...dar cred ca nu este in regula...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ION5998658 (acum 13 ani)

nene fa rost de bani daca alta cale nu mai este decat operatia si dute la o clinica din asta cum ai zis tu proctomed sau alta ptr ca eu am facut o operatie clasica acum cativa ani si ityi spun ca nici o operatie din lume nu e mai dureroasa decat asta . de fapt durerile dupa ce iti trece anestezia ca in timpul operatiei nu simti nimic . daca vrei sa sti cam cum este dupa operatie imagineazati un fier inrosit bagat in fund . sa sti ca nu exagerez cu nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sergiu (acum 11 ani)

ASA ESTE.Si eu am facut operatie si este aproape insuportabil de dureros.Plingeam de durere. 10 zile am mers in patru labe prin casa. Oricum acum,dupa 15 ani au reaparut. Urita boala!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sherby (acum 13 ani)

Acuma depinde si la ce spital te-ai operat ..cineva care s-a operat cu ani in urma zicea ca nu a fost asa de dureroasa....oricum nu am intreprins nimic pana acuma...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina n (acum 10 ani)

buna ziua florin as dori sa stiu cum te-ai vindecat fara operatie dar nu stiu daca mai e valabil ne de tel .astept raspuns ms

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina S (acum 9 ani)

Salut Alina,

Acum 2 ani am avut si eu aceeasi problema ca tine. Am avut hemoroizi de gradul 3 si credeam ca voi ajunge la o operatie dureroasa. Intr-un final cineva mi-a recomandat produsele de la Hemostop. Am apelat la ajutorul lor, pe langa produse acestia mi-au oferit si o asistenta foarte buna. Daca te intereseaza iti las nunmarul de la ei: 0766512356. Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vio stoica (acum 7 ani)

Buna!mă aflu în același situație ,ca multi dintre voi .Am fost diagnosticat cu hemoroizi se gradul 4, iar singura cale era operația ...Am ajuns la operația clasica (bisturiu),dar va rog să mă credeți că e foarte dureroasa,dupa ce ieși din anestezie încep durerile ....cumplite mai sunt ,ai impresia că cineva ti a pus un ardei iute la fund si acolo la lasat.Acum sunt de 3 zile operat iar durerile continuă ,sper măcar că vor dispărea ptr totdeauna

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: