Medicamentele si vaccinul ah1n1

Gripa
Intrebare postata de skywalker73 cu 14 ani in urma

Buna ziua. Am facut vaccinul antigripal. Fac tratament de lunga durata pentru rectocolita ulcerohemoragica cu salofalk supozitoare, de asemenea de 2 luni am inceput un tratament cu antibiotice (Ceclozone)pentru boala Lyme.As dori sa stiu daca am facut vaccinul antigripal este indicat sa mai i-au antibiotice si medicamente in general, cel putin o perioada?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

yna (acum 14 ani)

azi si eu si sotul meu am facut vaccinul si inca nu am avut nici un fel de reactii niciunul dintre noi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

skywalker73 (acum 14 ani)

ma interesa daca vaccinul are vreo incompatibilitate cu tratamentele mele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kinga (acum 14 ani)

nu sunt incompatibilitati. Si in orice caz bolile pe care le ai sunt mult prea serioase ca sa intrerupi tratamentul lor. Nici nu se pune problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nela (acum 14 ani)

Cat de periculoase sunt substantele chimice (formaldehida si tiomersal) din compozitia vaccinului antigripal Cantgrip ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eli (acum 14 ani)

tiomersalul, toxic, in organism este metabolizat in etil-mercur si thiosalicilat iar aldehida formică este substanta cu risc cancerigen foarte mare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Radu (acum 14 ani)

Daca sunt racit, pot sa fac vaccinul anti H1N1 ???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 14 ani)

afecteaza vaccinul la anticonceptionalele yasmin?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 14 ani)

nu poti face vaccinul daca esti racit,iti spun sigur deoarece lucrez in sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ellia (acum 14 ani)

Daca tusecs pot sa-l fac???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anqa (acum 14 ani)

Cand o sa mergi sa te vaccinezi va fi prezent si un medic care v-a constata starea sanatatii tale ellia.Vaccinul se face in general persoanelor sanatoase dar medicul e singurul care decide daca poti sa il faci sau nu!Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RALU (acum 14 ani)

AM FACUT VACCINUL NESTIIND CA SUNT INSARCINATA.DUPA SOCOTELI IN A 2 -3 ZI DE LA FECUNDARE.CE SA FAC?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ellia (acum 14 ani)

Multumesc anqa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bau-bau (acum 14 ani)

tiomersalul afecteaza fatul, actionand asupra sistemului sau nervos. cu sinceritate iti spun ca fatul are sanse mari sa se nasca cu autism. de ce nu consultati oare si site-urile internationale inainte de a va distruge sanatatea? de ce acceptati sa fiti cobaii unora?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bau-bau (acum 14 ani)

http://saccsiv.wordpress.com/category/tiomersal/

macar cititi si aici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vera (acum 14 ani)

cum poate atata lume sa fie incuiata la minte si sa se vaccineze fara sa nu aiba garantia vaccinului? foarte multa lume necitita .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lore (acum 14 ani)

Am pielonefrita acuta sub tratament.la cat timp pot face vaccinul ah1n1 si daca este indicat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sloneanu (acum 14 ani)

am o fetita de 6 luni ce riscuri sant ac***a in vedere ca alaptaz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: