Uleiul de masline ?!

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de Ionela46119882 cu 15 ani in urma

Buna ! Eu vreau sa va intreb daca uleiul de masline e bun pt par , adica daca imi pot trata parul cu acest ulei ; mai greu e ca nu stiu cum trebuie sa procedez ? Se aplica pe parul ud sau uscat ? Stiu doar ca iti face un par sanatos si puternic si mi-as dori sa incerc si eu ! Multumesc mult !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna Laura,
Trebuie sa fie extra virgin si presat la rece, in rest marca nu conteaza.
Trebuie sa frectionezi pielea capului cu ulei de masline timp de 10 zile.
Procedeul se aplica seara. In timpul noptii capul se acopera cu o basma, un fes etc.Mult succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela1306 (acum 15 ani)

Buna!Eu folosesc uleiul de masline de mult timp doar pe lungimi si varfuri pt ca imi vopsesc des parul iar acesta il impiedica sa se mai rupa si sa se despice la varfuri.Eu il aplic pe par caldut cu 2-3 ore inainte de a ma spala.Sa stii ca da rezultate foarte bune.pa pa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IULIANA-ANA (acum 15 ani)

buna laura
Eu folosesc uleiul de masline pt ca am varfurile uscate. Am cumparat o masca de par si m pus in ea ulei de masline, aplic pe parul uscat cu minim o ora inainte de spalare.
Daca ai parul gras la radacina nu-ti recomand sa aplici uleiul siplu la radacina.
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina catalina128429 (acum 15 ani)

daca este extra virgin,atunci doar presat la rece poate fii.Dar nu ne aceea am intervenit aceasta,nu va suparati,murdara procedura cati ani trebuie sa o faceti,nu asta este solutia,ce este interesant ca oameni aleg cele mai uimitoare cai doar pe aceea care da rezultat nu,asta este valabil si in celelalte probleme de sanatate,din pacate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela1306 (acum 15 ani)

Spune-ne si noua care e metoda curata si mai buna pe care trebuie sa o folosim,daca nu te superi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina catalina128429 (acum 15 ani)

Buna,nu este suficient doar sa spui ca imi cade parul si toti se arunca sa ofere solutii,pentru ori ce probleme de sanatate exista o cauza,de aceea trebuie vorbit cu fiecare persoana si atunci sigur ca voi putea spune metoda,o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela1306 (acum 15 ani)

Buna.eu nu te contrazic ,dar consider ca parul trebuie ajutat si din exterior nu numai din interior,de ex daca iti vopsesti f des parul acesta se deterioreaza si atunci nu cred ca doar o pastila sau o vitamina luata pe cale orala te poate ajuta.Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.3 (acum 15 ani)

am parul lung si procedez la fel ca roxy...pe lungimi si pe varfuri inainte cu ceva timp de spalare..dupa aceea ramane stralucitor si nu mai arata ars la varfuri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sabina (acum 13 ani)

Eu folosesc ulei de ricin cu ou si ulei de masline. In cursul sapt il aplic seara si ma spal dupa cc 2 ore, iar in week`end de ex sambata dorm cu masca in cap si ma spal dimineata. Aplic masca pe parul uscat si il acopar cu un prosop dar dupa 10 minute dupa ce imi pun masca si oricum o aplic cam de 2 -3 ori pe saptamana. Parul imi creste mi se indeseste, e mereu stralucitor si plus ca ma ajuta mult aceasta masca pentru ca nu mi se ard varfuriile si firele de par sunt mult mai groase. Folosesc aceasta masca de vreo 2 ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorica (acum 11 ani)

si cum se face aceasta masca sabina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 10 ani)

Eu știu pe cineva care aduce ulei de masline din creta Grecia, o fata grecoaica care lucrează in bucuresti, uleiul extravirgin este facut din mașinii familiei ei, este 100% natural extravirgin incomparabil cu ce se găsește in comerț! are o pag de Facebook! daca va interesează ii puteți scrie in eng! nu prea vb romana
https://www.facebook.com/pages/Ulei-de-Masline-Creta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 10 ani)

Eu știu pe cineva care aduce ulei de masline din creta Grecia, o fata grecoaica care lucrează in bucuresti, uleiul extravirgin este facut din maslinii familiei ei, este 100% natural extravirgin incomparabil cu ce se găsește in comerț! are o pag de Facebook! daca va interesează ii puteți scrie in eng! nu prea vb romana
https://www.facebook.com/pages/Ulei-de-Masline-Creta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: