PELADA

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de ANISOARA1499611 cu 13 ani in urma

Unde sa merg prima data, la ce fel de medic, pt. caderea parului cu spegna?
dermato,endocrinolog,..........,m-am trezit cu o spegna de par lipsa din crestetul capului,a ramas o chelie cat pui degetul mare,rotunda, lucioasa ..............si tare infricosatoare.Sunt tare panicata, sa fie PELADA???????????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Filipa (acum 13 ani)

Cred ca ar trebui sa mergi la med de familie si el sa te indrume catre specialistul potrivit. In cazul acesta nu platesti nici consultatia la specialist , endocrinolog ori dermatolog. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ce inseamna spegna?? Dernatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANISOARA1499611 (acum 13 ani)

spegna=suvita groasa de par

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Daca ai incredere intr-un tratament naturist va recomand cabinetul doamnei doctor Stela Dronts unde puteti sa stati de vorba si sa va ajute pe deplin.Nu va costa nimic.Consultatia este gratis.Nr tel este 07448760194 Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Scuze tel Doamni Doctor Stela Dronts este 0744870194

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANISOARA1499611 (acum 13 ani)

Multumesc! orice sfat sau sugestie sunt bine venite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 13 ani)

Poti incerca si vitaminoterapia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 13 ani)

am pelada de 1 saptamana am remarcat intr-o seara k mi-a kzut parul am ramas cu o gaura kt o nuk nu se observa deoarece am parul mare am fost la doctor mi-a dat trimitere si am fost la dermato mi-a facut injectie in locul afectat ma intepat de 5 ori si mi-au dat firicele mici k la spranceana unele chiar mai mari.e posibil sa imi revin???????????astept raspuns multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANISOARA1499611 (acum 13 ani)

Ţi-a cazut părul doar de o săptămână, sau atunci ai observat tu? Iar injecţiile le-ai făcut la interval de cât timp? Îmi spui şi mie te rog cum se numesc aceste injectii şi cam cât ar costa? Mă intereseaza pt. că şi eu am acest diagn. dar alt tratament cu laser pe lânga celelalte (pastile, unguient, solutii).Nu a mai avansat, adică nu mai am şi alte "chelii" (cunosc pers. care după prima a urmat şi a doua şi a treia chelie din ce în ce mai mari ca diametru),eu zic că-mi merge bine tratamentul, cu toate că nu mă laud ca tine că a crescut aşa de mult şi repede.Tu eşti chiar o fericită crede-mă, în mod sigur o să-ţi revii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Nu vreau sa va dezamagesc poate chiar o sa va ajute pe dumneavoastra aceste injectii dar pe varul meu nu l-a ajutat a inceput sa creasca pup***ale apoi a cazut din nou si a facut un tratament pentru a distruge bacteri priveste mai sus ca am lasat nr de tel a doamni doctor Insanatosire grabnica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: