Cicatrici pe fata raspuns medic

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de C. A. cu 13 ani in urma

Am 32 ani si in urma unei perioade de 7 ani in care am avut acnee am ramas cu numeroase semne pe fata, ca niste gaurele, cicatrici; exista metode prin care sa fie estompate aceste semne? cineva imi recomanda dermabraziunea; ati facut asa ceva, a dat rezultate?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

Iuli (acum 13 ani)

N-am inteles ce a fost cu comentariul de mai sus, sper sa se sesizeze moderatorii. In fine. Si eu am auzit ca microdermabraziunea ar functiona foarte bine. Cautati pe net mai multe informatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simina (acum 10 ani)

un piling este foarte folositor !Eu sunt la primul iar rezultatele sunt uimitoare !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Cele mai frumoase rezultate s-ar obtine prin homeomezoterapie, adica injectii de remedii homeopate in zonele cu probleme si in puncte de acupunctura. In paralel, medicina reglarii fiziologice, adica homeopatia moderna, cu factori de crestere, neurohormoni, neuromediatori, citokine, hormoni alaturi de medicamentele (remediile) homeopate clasice, in doze fiziologice, activate dinamic secvential.

Adica medicina clasica, homeopatie si acupunctura la un loc.

Deja s-a depasit nivelul FDA approved (sunt aprobate de FDA-Food and Drug Administration, cea mai severa organizatie din lume in ce priveste aprobarea medicamentelor pentru a fi folosite la om).

O sa gasiti destule referinte pe site-ul personal in aceasta privinta si chiar filmulete de la televiziunea locala Valcea 1.

Cu stima,

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Frumusete si intretinere.

Mihaela (acum 13 ani)

O terapie cu laser te poate ajuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cineva (acum 13 ani)

Cea mai buna metoda dovedita este peelingul chimic. In functie de cat sunt de adanci cicatricile iti vor trebuie mai multe sedinte. Dar eu cred ca din 2-3 scapi. Eu zic sa te uiti pe internet si ai sa te convingi. Vrajelile naturiste nu au cum sa te ajute cand tu de fapt ai niste cicatrici. Nu mai stiu cum sa-si faca toti sarlatanii reclama prin intermediul acestui site. Ar trebui sa existe un moderator...

Bafta multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

C. A. (acum 13 ani)

va multumesc pentru raspunsuri; voi cauta informatii despre toate cele indicate;
v-ati mai confruntat cu astfel de probleme sau cunoasteti pe cineva care a avut astfel de probleme si a reusit sa le rezolve? ce tratament ati folosit?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luysa (acum 13 ani)

ai grija...sa nu iei in considerare sfatul tuturor nebunilor! ma refer la cea cu acidul sulfuric! e nebuna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

C. A. (acum 13 ani)

Nu consider ca poate fi luat in considerare primul comentariu. Se vede clar ce fel de om este lala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ske (acum 13 ani)

iti recomand peelingul, dar ai grija k se face dupa varsta de 25 de ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

black_w (acum 13 ani)

salut tuturor! eu am 24 de ani si cred ca am aceeasi problema ca si c.a. diferenta este ca eu inca am acnee, dar nu tipul acela cu cosuri rosii ci mai degraba niste puncte albe pe sub piele ca si punctele de grasime, am incercat o multime de tratamente si nu da niciunul rezultate.. poate mai aveti voi vreo sugestie..ms!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vi (acum 13 ani)

si eu am suferit de acnee si ca consecinta a acesteia de cicatricii,acum am 36 de ani si pot spune ca am scapat de acnee doar cu isotretinoina (aisoskin se numeste medicamentul) cat despre cicatricii asta-i alta problema,ale mele s-au mai netezit putin facand un tip de laser numit FRAXEL dar n-au disparut definitiv si din pacate miracole pentru asa ceva nu face nimeni credeti-ma pt. ca am fost la multi dr.si in Romania dar si in Italia unde locuiesc acum de aproape 18 ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

C. A. (acum 13 ani)

Vi, poti sa imi spui te rog daca acest tratament cu laser a determinat dupa interventie inrosirea puternica si umflarea pielii pe zonele tratate?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flory (acum 13 ani)

si eu am probleme cu acneea.......cum sa scap de ea??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tyna (acum 13 ani)

am (avut) aceeasi problema cu semnele ramase in urma unei lungi perioade de acnee.In urma cu 4 ani am apelet la peeling-ul chimic si am vazut rez reale. Am facut peeling chimic de 2 ori,iar acum , ma recuperez dupa un peeling cu laserul.Peelingul cu laserul maege mult mai adanc decat cel chimic, adica se duc mai repede semnele si nu e nevoie de atatea sedinte, ac***a in vedere ca recuperarea dureaza cam o sapt, timp in care se duce pielea de pe fata. Am mai spus rezultatele sunt reale si eu sunt fff multumita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crista (acum 10 ani)

Buna Tyna

Ma intereseaza unde ai facut peeling laser, cat a costat si daca consideri ca merita. Pielea se exfoliaza ca la un peeling chimic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

amelita90 (acum 13 ani)

Ciudat cum toata lumea are cicatrici de la acnee... eu am 20 de ani si vad ca pana acum din fericire am scapat de ea, dar eu am niste cicatrici pe fata de la cunoscutul varsat de vant (cum se zice in popor) nu m-am scarpinat sau nu am rupt bubitzele chiar daca aveam doar 6 ani cand am facut... mi se lipeau de lenjerie in timp ce dormeam din cauza ca puroiau si in momentul cand ma intorceam se rupea coaja. A fost groaznic!!! Pe mine sincer nu ma deranjeaza dar daca ar exista vreo metoda de estompare a lor fara durere as faceo. In caz de stie cineva ceva, un raspuns aici pls. Ms mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 13 ani)

Buna ziua,
Am ca si solutie la problema dumneavoastra un aparat medical ce foloseste lumina polarizata,daca sunteti din Bucuresti sau Constanta si doriti sa il testati gratuit dati-mi un mail la [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Disciplina scapata de subt control medical. Posteaza toti, era o postare cu vitriolul, un acid, toate comentariile o atacau pe singura femeie care spunea adevarul, vitriol, acid pe fata, asa este, promovau diverse metode, pai peelingul chimic este asa ceva, vitriol pe fata si femeia aceea care comenta si despre care alte femei au spus ca este nebuna. Era mai normala decat toate Doamnele care comentau si peelingul chimiceste vitriol pe fata si este exact asa.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 12 ani)

Am avut aceeasi problema ca si tine si medicul dermatolog mi-a recomandat Scagel.
Este un produs dermato-cosmetic pe baza de extracte din plante si silicon. Cicatricile au inceput sa dispara, a catifelat si uniformizat tenul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2