Ce sa fac sa ma ingras cu vreo 4 sau 5 kg

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de lady ly cu 14 ani in urma

Buna,sunt Liliana, am 42 ani, 1m60cm si 54 kg.Cum sa fac sa mai pun inca vreo 4 sau 5 kg.Retete de slabire sunt foarte multe,dar de ingrasat niciuna. Ar putea exista asa ceva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

Adrienne (acum 14 ani)

Dece vrei sa mai slabesti ? Intreaba orice specialit si-ti va spune ca esti ff. bine. Asteapta inca 8 ani si te vei ingrasa ca nu vei fi multumita, la menopauza. Atunci va fi un cosmar sa slabesti. Mentine-ti acelasi ritm de viata si vei avea de unde sa mai reduci din " pagube ",dupa 50 de ani. Am trecut prin aceeasi situatie si acum ma lupt sa fiu ca atunci,era f. bine din toate punctele de vedere si al sanatatii si al esteticii. Am reusit sa am 7 kg. sub inaltime si este minunat, tu ai 6 kg.sub.......este f. bine. O zi buna !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Eu cred ca ai kilogramele necesare pentru intaltimea ta. De ce vrei sa te ingrasi? Eu zic sa te mentii asa cum esti si sa fii sanatoasa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryny (acum 14 ani)

Buna,

La inaltimea ta indicat este sa ai o greutate intre 48-61 kg. Te incadrezi foarte bine la greutatea ideala a unei femei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

omnia (acum 14 ani)

Buna Lady ly,

Eu as vrea sa te felicit pentru cat de bine te-ai mentinut si pentru faptul ca esti o femeie frumoasa!
Important e sa te simti tu bine in corpul tau si daca tu consideri ca trebuie sa te mai ingrasi, oricat am incerca noi sa te convingem ca arati perfect asa, banuiesc ca nu o sa ne asculti :)

Dar nu ma lasa inima sa-ti dau sfaturi in acest sens :) pentru fac parte din gasca celor care zic: ce femeie frumoasa!

Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liliana (Lady ly) (acum 14 ani)

Multumesc pentru laude,dar sunt si altii care zic ca ar trebui sa ma mai ingras.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana (acum 14 ani)

esti foarte bine, eu ce sa zic de mine....ca am 167 cm inaltime si 50 kg....eu chiar imi doresc sa ma mai ingras, dar tu nu ai nevoie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena_20 (acum 14 ani)

Am si eu o problema, am 1,57 si doar 42kg la 20 de ani nu sunt stresata dar fumez si am perioada cand mananc si cand nu. imi poatee da cineva o reteta ceva naturala sa pot manca mai mult,dimineata nu mananc nimic prima masa e la pranz. astept raspuns, va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena-B (acum 14 ani)

1)Lasa-te de fumat! Urgent! Si nu incerca sa le raresti ca nu merge..
2)Scoala-te mai devreme dimineatza si fa-ti un sandvish mic si/sau o cana mica cu lapte. Pt inceput nu ai sa poti mai mult.
3)Cand vrei sa duci mana la gura(cu tigara)...lasa tigara si mananca ceva, orice, cat de putin.Incearca sa ai tot timpul la tine mici biscuiti pt rontait. In loc de tigara...mai baga unu biscuit mic. Asa ai sa reusesti 2 lucruri odata: te lasi de fumat si te ingrasi putin... Succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena-B (acum 14 ani)

Eu cred ca tu glumesti! Sa arati asa bine si sa vrei sa te ingrasi? Glumeste cu tine cine-ti spune ca mai trebuie sa te ingrasi! Si de ce ai face asta? E un el? Vrei sa-l cuceresti? Imbraca-te lalau sa dai impresia ca esti mai grasa, cumpara incaltaminte fara tocuri si gata....Sa te simti bine tu cu tine, e cel mai important...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petruta (acum 14 ani)

inteleg cat de umilitor e cand iti spune cineva:ce sp***a esti,da mai mananca si tu k esti numai piele si os!!!sunt in aceasi situatie am 23 de ani,am nascut acu un an si eu tot am aceasi kg 45,mias dori macar4,5 kg sa pun daca aflati ceva sigur ajutatima si p mine!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ALEX (acum 13 ani)

mancati mese scurte si dese....multe cereale...vitamine...nu mancati ca "nehalitele" ca sa nu va ingrajasi urat si sa va chinuiti sa dati jos...mult succes! stiu cum e sa vrei sa te ingrasi si nu merge nimic...am fost in situatia asta..!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria (acum 12 ani)

chear nu ajuta la nimic nici un rasp din toate care leam vazut si eu mias dori sa mai pun pic pe me dar asta e ce sa faci. cu timpu va fi si asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria (acum 12 ani)

eu am inceput sa iau elevit nustiu daca ma ajuta la ceva. mias dori sa-mi zica si mie cnv ceva ce mar putea ajuta . inainte sa nasc aveam 61 kg ,dupa ce am nascut aveam 53 acum daca mai am vreo 46 ,si eu am aceeasi pb numi mai place felul in care arat, si in care se aseaza hainele pe me. Nustiu ce sa maifac , oare elevit ma ajuta sa mai pun catva kg??? lasati un com plzzz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 11 ani)

buna si eu vreau sa ma mai ingras am 47 kg si vreu macar 6\\\\kg an plus ca tare ma simt jenanta cand toata lumea imi spune vai ce ai slabit sau ce sp***a esi am 1.55

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tanea (acum 11 ani)

trebuie sa consumi cit mai corect orele de amsa eu la fel am probleme am 14 ani si ma 39 kg as vrea sa ma ingras pina 45 46 kg si nustiu ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristinutza 13 (acum 10 ani)

am nevoie de un sfat am 1.60 si 40 kg ce sa fc sa mai pun cateve kg?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

secretul ingrasarii (acum 10 ani)

incearca o dieta fulger de 2/3/7 zile(chit ca o sa slabesti, pui la loc dublu) si apoi apuca-te sa mananci chestii cu foarte multi carbohidrati dar nu fastfood sau chimicale (covrigei, lapte, clatite, legume gen cartofi, mazare, fasole, pastai, paste de orice fel, orez de orice fel), adauga si fructele f dulci (banane, piersica, nectarina struguri etc) cate un desert pe ici pe colo si vei avea rezultate... iti spun din proprie experienta. dupa o dieta fulger slabisem pera mult si ca sa mai pun la loc am adoptat un stil de viata sanatos (fara prajeli, fastfood sau prea mult zahar) numai ca am pus accentul pe alimente f bogate atat nutritional cat si caloric. te ingrasi cu siguranta. e un fel de yoyo dar cu efecte sanatoase si dorite de tine. Pentru pofta de mancare incearca acriturile: muraturi de orice fel, legume in otet, bananele sporesc pofta de mancare. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flavy (acum 9 ani)

am 20 de ani am1 82 si am 67 de kg ce sa eau sa ma mai ingras vreo 5 6 kg ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flavy (acum 9 ani)

am 20 de ani am1 82 si am 67 de kg ce sa eau sa ma mai ingras vreo 5 6 kg ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona (acum 8 ani)

si eu am 1.55 inaltime si 46 kg , trase de par , as vrea macar 2-3 kg sa pun desi imi e imposibil...manac dulciuri , toata ziua rontai , si nimic ....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2