Caderea parului

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de cu 16 ani in urma

Buna!Ma confrunt cu o problenma delicata: caderea parului...Cred ca e o problema intalnita de multe dintre noi, motiv pt care va rog, dati-mi si mie un sfat...Stie careva un remediu cu adevarat bun?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (26)

Florian Alex (acum 16 ani)

In primul rand, cred ca trebuie sa depistezi daca este vorba despre o problema medicala (eventual hormonala) sau stres. Este normal ca in anumite perioade ale anului, parul sa cada si sa se regenereze. Eu folosesc o masca naturala pe baza de galbenus de ou si ulei de masline (doua galbenusuri de ou si vreo 4 linguri de ulei de masline) care se tine pe parul proaspat spalat vreo ora, iar apoi il mai speli doar o data cu putin sampon si il clatesti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

si eu folosesc masca cu galbenus de ou si ulei de masline , dupa ce o aplic imi infasor parul intr-un prosop umezit cu apa fiarta..

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcus36711 (acum 10 ani)

Pastile pentru caderea parului -
http://track.follixin.ro/product/Follixin/?uid=2484&sid=652&pid=125&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ion5883823 (acum 16 ani)

poate ajuta MagneB6

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

revalid a folosit cineva

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 12 ani)

eu am folosit revalid pastile si mia crezcut parul pe corp asa ca nu te sfatuiesc sa iei pastile revalid .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

am folosit eu..dar nu am observat niciun rezultat

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lidia2581832 (acum 16 ani)

AM FOLOSIT O MASCA DE LA PANTEN ANTICADERE SI ANTIRUPERE.LA MINE A AVUT EFECT.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius27888123 (acum 16 ani)

GAZUL lampant (frectionarea zilnica a scalpului, timp de cateva saptamani/luni etc, pana la ameliorarea problemei) - cea mai eficienta metoda! Reteta bunicii functioneaza intotdeauna. Verificat!
Exista pe piata si o lotiune cu gaz si ulei de ricin etc, de la Gerovital Plant - este destul de bunicica (parerea mea, dupa ce am testat-o).
Si oul, de asemenea, este F. eficient in acest caz.
Masca pt. par: 1-2 oua + 1 lingura gaz + 1 lingura ulei de masline + 1 lingurita rom - se bat bine, apoi se aplica pe par si se infasoara totul intr-o casca de baie din acelea din plastic, apoi intr-un prosop. Dupa 1 ora, doua, se spala parul normal si se clateste f. bine. Se aplica de 2-3 ori pe saptamana, dar se poate aplica si zilnic.
Dieta bogata in vitamine si minerale. Consumul de peste, legume, fructe proaspete si uscate (smochine, stafide etc), nuci si seminte felurite, alune, oua, lactate, branzeturi, sucuri proaspete de fructe etc etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria31790016 (acum 16 ani)

_Buna! Si eu am aceeasi problema.Am incercat si eu cu gaz acum 2ani, dar din cauza mirosului nu am putut sa ma dau decat vreo 2zile.Din cauza faptului ca sunt zilnic la servici, nu cred ca as suporta mirosul de gaz pt ca nu iasa asa usor chiar daca te speli de 2ori.Cred ca da randament gazul,dar cred ca mai conteaza si faptul ca daca tot timpul esti stesata sau un car de nervi, poti sa iti faci tot felul de masti si sa dai bani pe medicamente, in zadar.Stresul este cauza principala caderii parului.
succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IONEL14 (acum 16 ani)

este f buna reteta cu gaz si ulei de ricin, am incercat-o si eu. te dai cu 0 ora inainte de a te spala pe par.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Popa40 (acum 16 ani)

buna si eu am avut aceasta problema cam 1 an de zile si dupa ce am folosit o multime de sampoane si masti o prietena mi-a recomandat un sampon natural;la primele spalari(4-5) imi cadea mai mult par,dar dupa aia mi s-a regenerat destul de bine si acum e ok nu mai am nici matreata;eram si sunt destul de stresata.costa un pic mai mult cam 70 de lei,dar e mai bun si mai sanatos.De acand il folosesc l-am recomandat tuturor care au aceasta problema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana1190201 (acum 16 ani)

mai intai eu zic sa-ti tratezi scalpul,daca ai matreata multa,spalate cusampon nizoral,4-5 picaturi,iar apoifati o masca din galbenus de ou si ulei de masline,e bun si putin gaz,ii da stralucire parului dar cum are un miros care scapi greu de el,foloseste ce poti,dar aceasta reteta e super eu o fac mai mereu,succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIhaela694509 (acum 16 ani)

magne b6

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicusor195082 (acum 16 ani)

Ai incercat urzica? remediile batranesti sint mai eficace cateodata decat toate sampoanele din lume .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 12 ani)

Buna,ma numesc Ioana si am 26 de ani, imi cade parul extraordinar de mult,e foarte rar si practic mi se vede scalpul....nu mai stiu ce tratamente sa incerc,mi s-a spus ca e din cauza stresului...dar daca a cazut atat de mult par care sunt sansele sa-l recuperez?? Adica,o sa revina vreodata la forma initiala sau o sa il pierd pe tot....???? :((((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lex (acum 12 ani)

Mai... ma gandesc ca cel mai bun tratament ar fi in primul rand,unul recomandat de doctor. Daca nu-ti permiti (timp/bani) eu zic sa incerci o lingurita de gaz lampant + 1 galbenus de ou + 1 lingura de ulei de masline;amestecate si aplicate pe parul ud,usor spalat anterior. Iti recomand sa te speli dupa vreo ora si apoi s-aplici o masca intens hidratanta. Incearca sa eviti sa nu iti mai prinzi parul si sa-l usuci ,macar o data pe luna, cu uscatorul de par... In rest,Doamne ajuta ! Sper sa-ti fie de folos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Manuela (acum 11 ani)

dar unde gasesc gaz lampant? Am intrebat la benzinarii si nu se mai gaseste....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bili (acum 11 ani)

Am incercat kerosen. in doar 3 zile am obtinut rezultate incredibile, parul nu mai cade aproape deloc, sper sa fie de durata si sa ajute si la regenerare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xccccc (acum 11 ani)

mata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2