Cadere par

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de Evantia cu 15 ani in urma

Buna ziua, in urma cu aprox. 2 sapt. am observat in zona scalpului cam de marimea unei monede de 10bani pielea capului fara par, ca si cand ar fi cazut un smoc de par, ceea ce nu am observat la perie sa cada asa mult deodata, cred ca mai mult la spalat a cazut si sunt f ingrijorata ca nu stiu ce este...mentionez ca in aceiasi perioada am avut 2 extractii la stomatolog...una intr-o sapt si una in a doua sapt..e posibil sa fie legat de anestezie..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna,
Ar fi bine sa mergi sa-ti faci niste analize,sa mergi la un endocrinolog sau poate ai o ciuperca si mergi la un dermatolog. Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Barbieru (acum 15 ani)

buna ziua cine ma poate ajuta cu un raspuns sotul meu a facut o ecografie si ea gasit ficatul marit se poate sti din ce cauza? va rog mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen658 (acum 15 ani)

Buna,
Ficatul se poate mari din cauza unor tulburari de metabolism, a hepatitei cronice, sau a stresului (daca mesele sunt dezorganizate si cu multe alimente de tip fast-food). Trebuie vazut care este cauza pentru care s-a marit ficatul, iar tratamentul variaza in functie de aceasta. Poate fi nevoie de tratament medicamentos, de modificarea dietei (fara grasimi si uleiuri) sau de sport. Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius208111671 (acum 14 ani)

Ati avut o perioada cu mult stress?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius208111671 (acum 14 ani)

Primavara e foarte important (de fapt, tot anul) sa suplimentam alimentatia cu suplimenti naturali - vitamine, minerale... mai ales calciu.
Femeile pierd forta mult calciu, la stress si nu numai, astfel incat e nevoie de 1000-1500 mg calciu in fiecare zi!!!
Este foarte posibil ca aceasta cadere a parului sa fie din cauza lipsei de vitamine si calciu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: