Imi puteti da un sfat?

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de AdamM cu 10 ani in urma

Mama mea de 63 ani e diagnosticata cu steatoza hepatica..tratamentul aflat pana acum e regim alimentar si sport.S-a ingrasat mult dar si mananca mult, zice ca atunci cand mananca ii este mai bine, durerile in zona ficatului si a stomacului se amelioreaza si nu se mai simte atat de slabita.Nu prea face miscare pentru ca are si probleme cu coloana vertebrala si se plange de dureri mari coloana si picioare, INCEARCAA SA MANANCE MAI PUTIN SI MAI DIETETIC DAR SIMTE SLABICIUNE IN TOT CORPUL,I-AM TOT LUAT SUPLIMENTE pe baza de armurariu, detoxifiere a ficatului insa aceleeasi simptome...a facut un set de analize si nu i-au iesit in l;imite normale urmatoarele; calciu seric total 10.24 limfocite 47.80 neutrofile 42.60 hemoglobina 15.47 hematocrit 44.74 volum eritrocitar mediu97.51 hemoglobina eritrocitara medie 33.71.Puteti sa imi spuneti despre ce e vorba?Ce alte teste ar trebui sa mai faca?Venitul e foarte mic insa ce ar putea sa mai faca sa se simta mai bine?multumesc mult!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

muti.catalin (acum 10 ani)

dak nu i sa facut un set de analize , ar trbui sa il faci lo o clinic privata si din strainatate pt ca acolo este cu totu alt ceva decit ce este in tara , ai parte de d astistenta medicala si atentia cuvenita . Eu personal fac parte din-trun birou d avocatura care se ocupa , numai de asfel d , probleme, , asistenta medicale pe probleme juritice , pt evitarea listelor de asteptare in caz de transplant dak vri lasami un numar de tel la adr maill : [email protected] iti pot explica mai multe la tel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: