V-as ruga sa imi dati niste sfaturi! raspuns medic

Educatia sexuala
Intrebare postata de IoanaAna90 cu 10 ani in urma

Buna!Am 17 ani si in urma cu 2 luni am avut primul contact neprotejat,tin sa mentionez ca de atunci eu cu prietenul meu am folosit prezervative.De atunci ciclul mi-a venit in data in care trebuia cu simtomele respective insa la inceput avea culoarea maronie dupa care 5 zile imi venea normal si la sfarsit,cand setermina din nou mai maroniu.Nu a ejaculat,dar stiu de existenta lichidului preejaculator si de "ciclul peste sarcina" . Am facut si 2 teste de sarcina au iesit negativ,dar totusi sunt speriata,ma mai doare uneori jos,ovarele...Astept niste sfaturi utile,daca e motiv de ingrijorare sau nu,vreau sa aflu si parerile voastre.:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Posibil sa fie o infectie in sfera genitala. Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala pentru vizualizarea uterului si a ovarelor si sa efectuati un examen al secretiei vaginale ; asadar, este bine sa consultati medicul ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Educatia sexuala.

IoanaAna90 (acum 10 ani)

L-am vizitat inainte de contactul sexual[nu pentru ca intampinam probleme],mi s-a facut ecografie si am primit indometacin capsule si aceclofen supozitoare. Eu nu le-am luat pentru ca mi-a spus ca sunt bine,da imi recomanda aceste medicamente pentru a scapa de durerile din timpul ciclului menstrual. Ar trebui sa le iau ? Sarcina este exclusa? Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Probabilitatea unei sarcini este f mica; pentru a inlatura orice dubiu, puteti determina HCG din sange- care va creste in cazul unei sarcini.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: