Sex pentru prima data

Educatia sexuala
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Am aproape 23 ani, arat ok si sunt inca virgin si nu consider ca e neaparat nevoie sa fac dragoste daca nu am gasit patenera potrivita (pe care sa o iubesc si eu si ea pe mine).
Observ fete complexate de virginitate... de a-ti sti voi ce gandesc multi baieti cu adevarat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (22)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

daca lubrifierea nu este cea dorita, cel mai bun ajutator in cazul aceste este lubrifiantul pe baza de silicon, urmand dupa el cel pe baza de ulei sau apa. acest produs se gaseste in toate farmaciile, cel pe baza de silicon este insa mai greu de gasit, insa se poate cu procura cu usurinta dintr-un sexshop.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

am aproape 17 ani si sunt inca virgina...si asta pentru k pe mine ma preocupa unde si mai ales cu cine o sa fie my first time...sunt constienta de ceea ce inseamna acest lucru si sunt foarte convinsa k nu o sa regret atunci knd o sa o fac...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Corbul_78 (acum 11 ani)

Ai mare dreptate dar sa stii poti avea si deceptii cel putin 35 %

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

Mai Ana sa stii ca esti cam batrana si tu nu ti-ai inceput viata sexuala!In loc sa -ti fie gandul la carte am impresia ca te gandesti la p***ai!La 17 ani nu trebuie sa fii inca virgina,trebuie sa fii virgina ca altfel e de rau pt oricine!Odata inceputa viata asta sexula ,adio carte si invatatura adio cariera !Toate preocuparile vor fi indreptate in acest sens si crede-ma nu se merita in aceste timpuri sa nu ai un servici ca lumea ci sa te plafonezi la acela de a satisface poftele baietilor ca lor asta le place!Le place sa se distreze dar cand e vorba la insuratoare le place o fata cu o profesie banoasa si asta nu se obtine fara invatatura!Asa ca pune mana pe carte!Daca vrei sa-ti fie bine mai tarziu!Daca te apuci de acum de sex cand te casatoresti ce mai lucrezi?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

ana draga, gurile pot spune multe! sexul se incepe atunci cand persoana in cauza se simte cu adevarat pregatita. a fi virgina nu mai are aceeasi valoare ca pe vremea bunicii. iar sexul, nu are nicio legatura cu cartea! pentru multe cupluri, nepotrivirea din punct de vedere sexual constituie o problema. daca preferi sa ramai virgina pana in noaptea nuntii si sa iti dai mai apoi seama ca nu e asa cum poate ai visat tu, vei ramane dezamagita. ce sa mai zic atunci de comparatiile pe care nu le mai poti face, daca intr-adevar esti sau nu implinita din acest punct de vedere. sunt destule femei care nici macar nu stiu ce este un orgasm! a avea relatii sexuale inainte de casatorie sau chiar de la 17 ani, astazi nu mai e ceva blasfemic, asa cum crede "provision"!corpul tau e destul de dezvoltat, asa ca poti face fata oricator partide de sex iti doresti la fel ca si oricare alta persoana ce se considera matura. singura care decide cu cine si cand esti doar tu!!!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Sunt mama a doua fete respectiv 16 si 11 ani.Ma mira faptul ca multe tinere din ziua de azi considera ca a fi virgin e o rusine.Ele nu stiu ca de fapt sunt printese.Baietii promit orice sa le aiba ca apoi sa le dee papucii.(Scuze pt ceei care au sentimente curate).Eu am fost virgina pana cand mam casatorit la 23 de ani si o spun cu mandrie!!!Asa le educ si pe fetele mele.Nu voi fi deacord cu lozinca ,,esti virgina ! inseamna ca nu ai fost intrebata"nu cred ca pt un barbat conteaza cum arati, sau ce stii ,sau cum esti pt a face sex.E un subiect foarte amplu si necesita mult de vorbit si las si pe altii sasi spuna parerea.Aveti grija de voi "fetelor" iar cele ce sunt virgine tinetio tot asa nu veti regreta!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

vreau si io un raspuns la aceasta intrebare...de ce dupa ce fac dragoste am o mancarime jos?e vreo infectie?sau boala?pt prima data cnd am inceput viata sexuala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 16 ani)

cum iti dai seama daca esti virgina sau nu?
raspundeti-mi va rog

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin101 (acum 16 ani)

Tatiana incearca sa te duci la un doctor ... sunt barbat dar cred ca ai luat ceva de la partenerul tau incearca sa ajungi la un doctor iti poate da un unguent sau ceva eventual ... andreea pt. tine am acelasi sfat totusi s-ar putea ca in momentul penetrarii tu sa nu fi fost suficient de excitata si ma refer ca nu ai fost destul de uda iar penetrarea a fost facuta putin fortat incearca sa astepti cateva zile daca nu iti trece durerea du-te la un doctor ceva nu este bine ... sanatate la amandoua si aveti grija de voi iar pt. cele virgine ... nu cred ca pierdeti mare lucru mai bine asteptati sa o faceti din dragoste nu din "sunt virgina mie rusine o fac ca sa scap si sa am ce sa le spun prietenelor" eu prima oara am facut-o din dragoste si aveam 20 de ani ... ca barbat ... si tot nu mi se pare rusinos ... indiferent cine ce zice

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doru2295154 (acum 16 ani)

Sunt un barbat...sau cine stie...in mod sigur am 26 de ani...si daca vreti sa stiti sfatul meu...CITITI SFATURILE GABRIELEI...Felicitarile mele Gabriela!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am si eu o intrebare...mi-am inceput viata sexuala la 24 de ani iar la primul contact sexual nu am observat nici o sangerare desi eram virgina. Care sunt cauzele? si cat de des e intalnita situatia mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

m-am casatorit la 23 de ani si eram vigina(2005).acum am o fetita si sunt fericita
exista fe virgine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am aproape 17 ani si sunt inca virgina...si asta pentru k pe mine ma preocupa unde si mai ales cu cine o sa fie my first time...sunt constienta de ceea ce inseamna acest lucru si sunt foarte convinsa k nu o sa regret atunci knd o sa o fac...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

p/u Unul23
sunt totalmente de acord cu tine cu toate ca si eu am 18 ani si la fel sunt virgina,nu cred ca unica iesire de pe o treapta a dragostei pentru a demonstra partenerului ca il iubesti e sexul,nu de putine ori unii baieti se imperecheaza cu fetele virgine numai p/u a-si atinge un oarecare scop,dar nu stiu la ce se gindesc fetele cind e vb de consecinte.P/u noi fetele care inca nu intram intr-o asa categorie,chiar intr-adevar ne simtim mindre de noi si sa vrea cineva sa scoata vre-un cuvint nu are dovezi.Sunt sigura ca orice baiat ar dori sa aiba o sotie foarte fine din toate punctele de vedere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela40795871 (acum 15 ani)

daca ai facut sex!Da-ti raspunsul singura!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 14 ani)

Frate cand aud unele fete ca isi fac asa mari probleme in privinta virginitatii ma apuca nervii!!!Fetelor ce aveti?!Vb unui baiat de mai sus , de ati sti voi ce cred baietii cu adevarat... Ar trebui sa va mandriti cu acest lucru!Nu am auzit niciun baiat care sa se bucure ca prietena lui a facut sex cu 20 de barbati!Au si baietii astia orgoliul lor!Eu cred k ar trebui sa fiti mandre ca inca sunteti virgine.Inca mai exista baieti care sa aprecieze lucrul asta.Eu mi-am inceput viata sexuala la 20 de ani iar cu baiatul cu care s-a intamplat sunt si akm si vrem sa ne casatorim.Asa ca relaxati-va! si bucurati-va de viata si nu va mai ganditi la toate p***aile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 13 ani)

eu mi-am inceput viata sexuala la 16 ani. acum am 32 si regret ca nu am mai asteptat cativa ani inainte sa fac pasul asta. sunt atatea probleme ce pot aparea atunci cand iti incepi viata sexuala. de curand am citit undeva ca riscul de a face cancer de col uterin creste foarte mult daca iti incepi viata sexuala mai devreme de 18 ani, si bineinteles si nr partenerilor conteaza. am o fetita de 6 ani si ii voi explica toate riscurile ce pot aparea (boli, sarcina, cancer de col uterin, etc). cu toate acestea sunt total de acord ca exista si riscul ca atunci cand te casatoresti sa nu fie compatibilitate intre soti, ceea ce poate duce (in cele mai multe cazuri) la divort. asa ca parerea mea este urmatoarea: trebuie sa-ti inveti copilul ca a-si incepe viata sexuala presupune maturitate si responsabilitate si ca este un pas foarte important in viata unui adolescent.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doradj (acum 13 ani)

buna tuturor! Sunt noua pe aici, am intrat din curiozitate chiar la scurt timp dupa ce am vorbit cu al meu prieten, despre "prima data" la mne...el este... experimentat (din spusele lui) si din cate am observat, pare a fii adevarat, el are 18 ani aproape 19 ani, iar eu fac 18 peste o luna, tin sa subliniez ca vorbim de 4 luni aproape non stop, saptamana asta ne-am vazut prima data, in mai multe randuri, el constanta si vama veche, eu giurgiu si bucuresti ( am pus 2 variante ptr ca locuim mai mult singuri, el acolo, eu aici), am incercat un foarte scurt preludiu( pe plaja), ne-a placut forte mult, iar el acum ... in cateva zile sustine ca va veni la mne ... (la dunare, cu cortul, vrea un fel de camping), vrea sa finalizam ce am inceput la el ("la mare"), iar eu nu imi dau seama daca vreau asta, daca sunt pregatita ptr asta, spune ca ma iubeste, ca sunt f speciala ptr el, ca ptr prima data a simtzit ceva deosebit, unicat si alte chestii(sunt multe de spus) il plac f mult cu cateva mici exceptzi care consta in anturajul lui si de aici pornesc cateva lucruri care ma deranjeaza... asta conteaza mai putzin acum, am foarte mute in minte, HELP chiar nu stiu ce sa ii mai spun am inceput chiar sa evit sa vorbim de asta ... i-am spus doar ca nu stiu inca, ca acum pot spune ceva si in momentul respectiv sa simt altceva, mi-a mai spus ca ar vrea fara prezervativ, ptr ca nu ii permite marimea sa foloseaza( se simte jenat de prezervativ, gen: ii amorteste, nu simte nici''o placere, etc.), ca este recomandat ca prima data sa nu se foloseasca, ca riscam mai mult prin a folosi decat prin a nu folosi, ptr ca s-ar putea rupe, iar daca nu folosim se poate controla si evita orice posibila ejaculare gresita ( e foarte sigur ca se poate controla),mi-a spus ca daca eu vreau, va accepta cu prezervativ, chiar daca se va chinui si placerea va fii doar ptr mne si din spusele lui cu riscul ca prezervativul sa se rupa din cauza marimi ... pe tot parcursul preludiului si nu numai s-a comportat foarte placut cu mne chiar daca sustine ca e un golan, si este dar nu cu mne, imi cam tot repeta ca ptr mne s-a abtinut de la orice fantezie, ca a refuzat multe sanse/fete, ca nu-l mai intereseaza, "ca se pastreaza ptr mne", i-am spus la un momendat ca se poate duce la o alta fata... a spus ca nu, ca ma vrea pe mne, nu mai intelg nimic, sunt derutata total nu stiu ce vreau, nu stiu ce sa fac... nu ma inteleg eu pe mine.. de ce m-ar intelege el :-

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 13 ani)

si tu chiar il crezi? sa fim seriosi?
baiatul vrea doar sex! ca majoritatea baietilor de varsta lor.si tu pui botu ca iti spune ca esti asa si pe dincolo! hai sa fim seriosi si sa gandim logic si matur....e o mare p***ae! si fara prezervativ....daca vrei sa fi mama la 18 ani perfect.incearca si nu vei regreta....care placere a ta? ca prima oara nu e deloc placere...ba din contra nu simti nimic , ba chiar durere.....daca tu nu te simti bine el de ce sa se simta si sa te mai si santajeze sentimental ca lasa folosim prezervativ doar ca sa te simti tu bine ....si tu sa ii spui nu lasa nu vreau numai eu sa ma simt bine...offf doamne....la 18 ani sa gandesti asa...
daca era eu sa pun botu la toti baietii care mi-au spus ca vai ma iubesc hai sa o facem ma dezvirginam de muuuulttt timp.in schimb uite am gasit un baiat care chiar ma si refuzat cand eu vroiam...:|....si nu imi pare rau ca am facut-o cu el .acuma il iubesc si el la fel pe mine.si nu am facut-o din curiozitate ci pentru ca imi doream foarte mult sa fie el....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

beatrici (acum 13 ani)

asasasasa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2