Cine a avut ganglioni imflamati(3+ si nedurerosi )

Durere gat
Intrebare postata de silviugeorge93 cu 10 ani in urma

A scapat vreo cineva de aceste adenopatii ?
ca de 1 an de zile tot fac analize radiografii raze si degeaba toate au iesit ok
poate fi cancer?(ma bate gandul sa fac biopsie la un ganglioni, e posibil ca totul sa iasa ok si la biopsie sa imi iasa cancer sau etc)?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Rezultatul histopatologic este singurul in masura sa identifice natura adenopatiilor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Durere gat.

silviugeorge93 (acum 10 ani)

de exemplu am dantura destul de p***a(poate fi si dantura de vina ?)(pe mine nu ma doare nicio masea etc)
(ma gandesc ca daca maselele stricate nu ma dor, nu ma dor nici ganglioni)
mie mi au aparut ganglioni cam in acelasi timp(cand am facut o infectie la picior, mi s a incarnat unghia si am amant si mi sa mutat si la degetul celalalt )
si acuma de curand mi s au infectat iar unghiile (si iar au inceput sa se imflameze si ganglioni)
poate fi din cauza infectii de la picior?(la mine se cunosc venele destul de tare de pe maini, picioare etc... si parca acuma sunt mai umflate putin, se poate sa fie vreo artrita infectioasa )
daca infectia asta fie de la picior sau fie de la masele nu trebuia sa arate undeva in analize(ceva marit hsv etc)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silviugeorge93 (acum 10 ani)

http://www.shopmania.ro/produse-naturiste-diverse/p-limfstream-sistem-limfatic-si-ganglionar-5314054

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silviugeorge93 (acum 10 ani)

se merita sa cumpar medicamentul asta ?
http://www.shopmania.ro/produse-naturiste-diverse/p-limfstream-sistem-limfatic-si-ganglionar-5314054

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius sava (acum 8 ani)

La fel am si eu aceasi prb
Am facut analize si is ok o gramada Hiv,citomegal virus,emstine bar, fibrinogen,vsh,plus cele uzuale tin sa precizez ca leococitele plus trombocitele miau esit marite un pik 1200 in scadere catre 8 mii in 4 zile diferenta cea ce inseamna ca nu e leucemie ci infectie dar aslo e super, raze pulmonare + idr ok totusi ma dor ganglioni sub brat si cei inghinali zm si unul la genunchi ajutatima va rog nu stiu unde sa ma mai duc

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp329634 (acum 6 ani)

Marius, cum ai rezolvat cu ganglionii? Ce a fost?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius sava (acum 8 ani)

La fel am si eu aceasi prb
Am facut analize si is ok o gramada Hiv,citomegal virus,emstine bar, fibrinogen,vsh,plus cele uzuale tin sa precizez ca leococitele plus trombocitele miau esit marite un pik 1200 in scadere catre 8 mii in 4 zile diferenta cea ce inseamna ca nu e leucemie ci infectie dar aslo e super, raze pulmonare + idr ok totusi ma dor ganglioni sub brat si cei inghinali zm si unul la genunchi ajutatima va rog nu stiu unde sa ma mai duc

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Criss (acum 10 luni)

Salut, ai facut biopsie la ei pana la urma?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: