Sensibilitate la gat

Durere gat
Intrebare postata de ness cu 13 ani in urma

Buna seara! Am o intrebare daca se poate sa ma ajutati cu un sfat sau o lamurire in problema pe care o am. Am o sensibilitate la gat, cand ma imbrac si ma ating la gat cu gulerul de la bluza imi provoaca o stare de voma si dureaza ceva pana imi revin. Aceasta senzatie o am pe toata durata zilei cand ma ating la gat. Care ar fi cauza?Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 13 ani)

Mergeti la un endocrinolog pt analize de tiroida. Daca totul este ok, mergeti la un psiholog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 13 ani)

buna ziua!
am si eu o problema cu gatul si urechile am o durere cumplita in urechi am fost la doctor si mi-sa spus ca urechile mele sunt perfect sanatoase dar aceea durere este produsa de fapt de gat sa uitau si in gurita si mi-sa spus ca gatul meu ii iritatsi.am luat pastilute dar degeaba durerea a revenit.simpt o substanta in gat un fel de mucus pe care nu-l pot da afara.va rog am nevoie de un sfat.momentan nu sunt in tara.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 13 ani)

am 18 ani si de duminica dimineata mi s-au umflat amigdalele si gatu. nu pot sa mananc nimic,de 2 zile mananc doar supa.
am facut si febra si am si dureri de cap.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lory (acum 13 ani)

apeleaza ptr inceput la trat"babesti"cum ar fi cartofi dati pe razatoare stropiti cu spirt.repeta operatiunea de cateva ori pe zi dc nu simti nici o schimbare apeleaza la un orl-ist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: