Intepatura de capusa!

Durere gat
Intrebare postata de egirl2 cu 10 ani in urma

Buna ziua!
Am o problema si sper ca dumneavoastra sa ma puteti ajuta. Cainele meu are capuse , iar luni tatal meu i-a dat cu o solutie pentru capuse ( astazi fiind vineri ) , iar eu am uitat , m-am dus la caine si am pus gatul pe capul cainelui cand ma jucam cu el. Cand mi-am adus aminte am luat repede capul. Este posibil sa fi luat vreo capusa? Imi este putin frica deoarece cand am intrat in casa m-am dus la baie sa ma spal pe maini si m-am uitat putin pe gat si cand am pus mana in partea dreapta simteam aproape de marul lui adam ca un fel de bubita. Dupa ce m-am spalat pe maini m-am uitat din nou si am vazut ca s-a inrosit foarte foarte putin , iar acum ma doare putin. Nu stiu daca este doar in imaginatia mea sau pe mine chiar m-a ciupit o capusa , dar sper sa-mi raspundeti si sa-mi dati un sfat sau ceva.Vreau sa aud prima data raspunsul dumneavoastra!
Va multumesc din suflet!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

x (acum 10 ani)

Cainii iau niște căpușe mari, pe care le vezi cu ochiul liber. Au aproape jumătate de centimetru diametru, și când te mușcă rămân prinse acolo, deci sigur ai fi băgat de seamă. E mult mai probabil că ai făcut alergie la substanța respectivă.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

egirl2 (acum 10 ani)

Multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: