DUREREA NODULUI DIN GAT .

Durere gat
Intrebare postata de capsunik.alex cu 11 ani in urma

Buna ! Cred ca totul a inceput apox 2 ani in urma si este din ce in ce mai greu de suportat . Nu am mers la dr de teama ca imi va spune cv de cancer. Poate vi se pare absurd dar imi e teama .In ce a mai mare parte a zilei si noaptea inainte sa adorm simt un nod imens in gat , o nuca care devine f mare in momentul cand ma supar sau ma stresez.Imi este foarte teama si mereu ma gandesc la ce este rau . Durerea este mare si imi da senzatie de strangulare . Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac . E posibil sa se vada ce am daca fac un eco ? Ce trebuie sa fac ? Va multumesc din suflet .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Mariana (acum 11 ani)

Daca ai cunostinte ca nu ai probleme cu glanda,cel mai probabil este de la lipsa de calciu si magneziu care da senzatiile descrise de tine.Asa am eu mereu,cand nu iau calciu cu d3 si magne b6,care dupa cca 10 zile dupa ce le iau imi amelioreaza simtitor simptomele pt o perioada de cca 1 luna sau mai putin,depinde de cat de stresata sau neodihnita sunt...parerea mea e sa iei calciu cu d3 si magne b6 care fac bine si la sistemul nervos,te echilibreaza chiar daca nu e din cauza asta,mai ales primavara si toamna cate 7-10 zile pe luna sau la nevoie,nu strica...oricum e bine sa sti daca ai si ceva la glanda,faci doar analize de sange,se vede tot la sange ce ai,chiar si cancerul care cu siguranta nu ai,iese tot la sange ceva care da indicii ca poate fi vb de cancer.Asa ca fa analize daca poti,daca nu,ia calciu si magne b6 si vezi cum te simti.Poate ai si ceva probleme cu stomacul,cu reflux gastroesofagian,dar tot calciul si magne b6 sunt ajutatoare in mica masura si pt asta,inafara de regim desigur.Medicamente pt diferite boli eu nu as lua decat pt o stare grava,acestea sunt minerale esentiale f necesare organismului.Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

capsunik.alex (acum 11 ani)

Multumesc frumos . Apropo am facut ceva timp in urma analize si mi-au spus ca nu am glanda iar in rest analizele erau bune . Dar se vb acum de cancer ca numai la asta imi sta gandul. Multumesc inca o data .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Reus Ioana Laura (acum 8 ani)

Plângi !! Da ai înțeles bine ! Trebuie sa te pui noaptea , Singură , in liniște , cu o lumina calda , si sa vorbești cu Dumnezeu dacă ești credincioasa , dacă nu , cu eul tău , si spune-i lui toată durerea ! Plângi si te Descarcă . Repeta si nu te descuraja ! Spune tot din inima ! Si vei primi răspuns la orice întrebare la care pana acum nu puteai Răspunde . Am avut si eu aceeași problema acum 2 -3 ani . NU e o problema de SĂNĂTATE , ci de SUFLET ! Pe mine Divinitatea mă avertiza ca mama mea va muri ! Si ma trezeam din somn cu acest nod in gât si cu lacrimi in ochi si ma rugam la Dumnezeu sa nu mi-o ia ... deși nu erau motive sa cred asta .. Aproape in fiecare noapte liniștita aveam acest nod in gât si mereu in suflet aceeași problema . Astfel EL m-a pregătit ptr ceea ce urma . Nu spun Doamne ferește ca ți se va întâmpla asta , spun ca ai o problema de suflet si e timpul sa o exteriorizezi ! Cred ca sufletul tău e prins in capcana vieții de zi cu zi , plină de stres si supărări ! Bucură-te !!! Ieși in natura ! Pune-te pe iarba in liniște si "asculta" cu sufletul ce e in jurul tău ! Doamne ajuta !

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: