Zbaterea unei parti din fata. raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de nasirc cu 14 ani in urma

De ce se zbate ochiul si / sau buza inferioara ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

acpasubar (acum 14 ani)

Buna intrebare. Si eu am din cand in cand aceeasi problema, cand pleoapa din stanga cand cealalta(se zbate... e ca o tremuratura). Gasisem undeva ca e pe fond nervos...dar poate cineva stie mai bine...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fifaplayer (acum 14 ani)

si eu pateam cu ochiu chiar o parte a obrazului , un medic ar fi sa ne raspunda cel mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Posibila spasmofilie (prin deficit de calciu sau magneziu). Care poate da spasme si in alte parti (muschi ai corpului, striati, sau chiar netezi din organe). La dv. se manifesta la fata probabil de la griji. Destul de greu si de pus dg. de spasmofilie, deoarece organismul incearca sa mentina in sange un nivel in limite normale pentru calciu si magneziu, fara sa-i pese de unde le ia. Iar in interiorul celulelor este cam greu de aflat nivelul celor 2 ioni. O treaba simpla, spasmofilia, si destul de greu de abordat cauzal si tratat cum trebuie. Omul fie nu absoarbe calciu si/sau magneziu, fie il absoarbe si se pierde in exces. Te duci prin toata fiziopatolgia cu spasmofilia, dar merita, deoarece aceasta tulburare nu este singura de obicei si se asociaza cu alte nereguli, minore ce-i drept, dar functionale, care daca persista mult timp, sunt urmate de altele, de obicei mai adanci. Daca nu doriti un curs de fiziopatologie, ci doar sa faceti ceva pt. dv., imi spuneti si incepem cercetarea diagnostica si poate apoi gasim un leac.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

dumitru liliana (acum 9 ani)

rog consultatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan cornel coroian (acum 10 ani)

buna ziua ! Am o intrebare :de citeva saptamini mi se intimpla un lucru ciudat .cind inchid ochiul drept incepe sami tremure partea de jos si imi lacrimeaza . Nu stiu ce poate fi . MA PUTETI AJUTA SA INTELEG ?
Va multumesc !!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11608662663 (acum 3 ani)

Buna am observat de vre-o 2 săptămâni că-mi se zbate un nerv de la spranceana stânga în spre nas si gura și nu stiu de ce și nu pot să mil opresc ma sperie un pic am doar29 de ani și 2 copii și mie foarte frică va rog dați-mi un răspuns ce e de făcut eu sunt și la muncă în străinătate și adevărul e ca m-am cam supărat foarte rău și ma Co sum foarte mult din cauza copiilor dar nu am mai patit asea ceva va rog mult să ma ajutați cu un răspuns multumesc mult pt timpul acordat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Neculai ianos (acum 2 ani)

De cîteva zile mi se zbate nasul ce poate sa însemne e ceva medical ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: