Va rog sa-mi dati un sfat

Diverse
Intrebare postata de omicaintrebare cu 10 ani in urma

Buna , sunt baiat si am 19 ani . Acum aproximativ o luna , am vazut o "pata" neagra in partea de jos a ochiului drept , care a disparut dupa vreo 1-2 min , iar de atunci nu am mai patit asa ceva ( precizez ca port ochelari de la varsta de 6 ani , am ochiul drept "lenes" )
In ziua urmatoare am stat pe un pat , dar destul de stramb cu capul ( peste 70 de grade ridicat ) si cand m-am ridicat aveam o senzatie de greata , putina ameteala si inima imi batea mai tare ( probabil batea mai tare din caza ca ma speriasem )
Am fost la medicul de familie , i-am descris simptomele (am uitat sa ii spun de faza cu "pata" ) si mi-a spus ca cel mai probabil din cauza pozitiei creierul nu s-a oxigenat cum trebuie si mi-a prescris Movalis , care sa-l iau in cazul in care voi mai avea simptomele respective . Pe langa astea a spus sa iau niste suplimente pentru oase , cu calciu , magneziu , zinc , am luat Osteocare , care mi-a spus sa il iau 10 zile pe luna , dupa care pauza pana urmatoarea luna
Dupa cateva zile aveam o usoara mancarile la ochi , care trecea dupa ce ii "frecam" putin .
Am observat o usoara pata rosie ( destul de transparenta ) la ochiul stang ,
De vreo 2 saptamani sunt umpic cam dereglat (cred eu ) din punct de vedere al urinarii . Adica ma trezesc 1 data noaptea din nevoia de a urina ( e senzatia de vezica plina , nu simt chiar senzatia obisnuita de a urina ,simt mai mult vezica plina decat nevoia de a urina, precizez ca urinez la fel cantitativ precum inainte ) . Intradevar am stat pe niste scaune destul de reci cand ieseam la o plimbare si initial am crezut ca aceste simptome legate de urinare au aparut din caza "racelii" , dar de vreo 2 saptamani e la fel ( ar fi trecut ma gandesc daca era din cauza asa zisei "raceli" )
Am mai cautat si eu pe net si am dat de "Vezica neurologica" , credeti ca este vorba de asa ceva in cazul meu , sa am vreo leziune neurologica ? Sunt tare speriat de ceea ce am gasit , ce medic sa consult ? Un sfat / parere din parta unu medic sau persoana care a patit asa ceva de pe acest site mi-ar fi de mare ajutor , sper ca nu v-am plictisit cu un mesaj asa lung , multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

omicaintrebare (acum 10 ani)

chiar nimeni ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: