Unghii rupte

Diverse
Intrebare postata de B.I. cu 13 ani in urma

De la un timp mi se exfoliaza unghiile si doar la anumite degete, unghiile se rup din lateral si nu stiu ce sa mai fac.este urat si dureros. :( .ce as putea sa fac? astept raspuns.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Iuli (acum 13 ani)

Ia niste vitamina A si da-ti cu niste lac intaritor de calitate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.I. (acum 13 ani)

nu as vrea sa iau vitamine..si lac de unghii folosesc...alta alternativa nu exista?
multumesc pentru raspuns.:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ai o lipsa de vitamina A. Daca nu vrei sa iei, treaba ta, desi nu inteleg de ce. Alte solutii cu adevarat eficiente eu nu cunosc (nu sunt adepta leacurilor babesti, imi pare rau).

Succes si sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.I. (acum 13 ani)

Multumesc la fel!...o sa incerc cu vitamina A.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bendisa (acum 13 ani)

Salut
exizta in farmacie capsule FORCAPS [pt unghii si par] si o solutie NAILS , care se aplica pe unghii si sub unghie ;
sa stii ca acele caps. nu mi-au crescut apetitul ;
acum depinde , nu stiu cum vei reactiona tu , dar eu sunt fumatoare si beau 2-3 cafele /zi , oricum cam sar peste mese ))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: