Transpiratie numai pe jumatate de fata

Diverse
Intrebare postata de Laurentiu6126634 cu 15 ani in urma

Salut tututor. Am o problema, ciudata pentru doctorii pe care i`am consultat. Cand fac efort fizic sau bai fierbinti, fatza (scriu cu tz sa nu se inteleaga "fiica") mea transpira numai pe partea dreapta si se inroseste pe cand partea stanga ramane uscata si de culoare normala. Cand mananc ceva fierbinte sau picant transpir invers, pe partea stanga iar dreapta ramane uscata si normala la culoare. Iarna cand e frigul mai mare eu transpir, nu pe fata, ci pe umarul stang pana pe spate, o transpiratie excesiva si rece, trece prin haine. E stanjenitor, va spun, mai ales cand transpir numai pe jumatate de fata, se uita lumea ciudat la mine... ii inteleg ca doar nu au mai vazut pe nimeni asa de "ciudat". Cand se intampla asta se poate treage o linie perfect dreapta pe mijlocul fetei mele: frunte-nas-buze-barbie. As vrea sa stiu daca cineva are aceste simptome, sau a auzit de cineva care le ale. Vreau sa specific ca m`am nascut asa, sau cel putin o am de cand m`am nascut. Doctorii i`au spus mamei sa nu se mai ingrijoreze atat, mai ales ca m`a nascut greu, cu complicatii. In scorul Apgar (daca asa se cheama) am primit nota 2 pentru ca nu respiram. Acum am 22 de ani si tot nu stiu ce poate fi. Va rog mult daca ati auzit ceva asemanator, anuntati`ma.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Sorina (acum 13 ani)

eu am jumatate de fatza mai uscata. pe frunte e cel mai vizibil

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina (acum 11 ani)

buna laurentiu sa stii ca s eu am aceiasi problema doar ca transpir numai pe partea stanga a fetzei ,intotdeauna orice efort fizic fac la care transpir,numai partea stanga a fetzei atata transpira, iar partea dreapta ramane intodeauna uscata.nici eu nu stiu de ce dar oricum mi se intampla asta de cand ma stiu. Iar iarna singuru loc in care transpir este nasu, vb serios in totdeauna transpir pe nas iarna.Chiar nu inteleg de ce mi se intampla asta .dar e in orice caz un pic ciudat.ok poate o sa aflam candva de ce ni se intampla asta, pana atunci toate cele bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 11 ani)

eu nu fac nimic si transpir partea stanga de sus pana jos nu gasesc raspuns la problema mea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

george (acum 11 ani)

eu am avut un accident in trecut si de atunci cand mananc transpir pe partea stanga nu gasesc explicatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

george (acum 11 ani)

eu transpir pe fata in partea stanga cand mananc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius (acum 10 ani)

Poate daca ar raspunde si un medic, ar fi perfect.... din moment ce se cheama "sfatulmedicului.ro"... care ar putea fi explicatia medicala la aceasta afectiune?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sever (acum 9 ani)

A aflat cineva mai multe detalii legate de aceasta boala?
Si eu intampin aceasi problema .. transpir mai mult pe jumatate de corp , simetric ,din cap pana in picioare . La efort , caldura , mancare picanta , mancare fierbinte , transpir si ma inrosesc mult mai rau pe partea stanga a corpului , simetric , de sus pana jos.
daca exista vreo explicatie / informatie / noutate , sper sa aflam si noi :) .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: