Scaun cu sange

Diverse
Intrebare postata de dana0823 cu 12 ani in urma

Acum 5-6 zile am avut niste dureri groaznice de burta asemanatoare cu cele de diaree si (si nu exagerez) ca de travaliu inainte de nastere.Am crezut ca e de la menstruatie tocmai mi se terminase de cateva zile si uneori mai am dureri si dupa. Am luat un ibuprofen de 600 mg atunci si am stat in pat .Dupa ceva timp durerea sa urcat in dreptul stomacului burta era tare.In cateva zile durerea a trecut dar eram balonata.Acum 2 zile iar am avut o durere in draptul ovarului stang.Am luat iar ibuprofen 2 pastile in decurs de o ora.Mia trecut dupa un timp.Azi am avut scaun cu sange dar ma simt bine nu ma doare nimic ...curios.Mai iau si sintrom 1 pe zi dar in acest timp nu am mai luat .Va rog o exlicatie ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Nirolf (acum 12 ani)

Aceasta nu-i o problema pe care sa o puteti ignora. Mergeti urgent la medicul de familie. Asemenea dureri are cineva daca face ocluzie, peritonita (aceste afectiuni se exclud in cazul dumneavoastra, daca ar fi fost atunci pana acum ati fi facut septicemie si ati fi intrat in coma), hernie, orice afectiune ati avea este una serioasa, iar prezenta sangelui in scaun intareste aceasta concluzie.
O afectiune a lumii moderne este sindromul colonului iritat, cu manifestari diverse: diaree, constipatie rebela, alergii, psoriazis, etc. Este posibil ca sa aveti aceasta problema si dumneavoastra, si in cazul asta va trebui sa faceti schimbari serioase in alimentatie si nu numai. De fapt, orice ati avea, schimbarile se impun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ina (acum 10 ani)

si parazitozele intestinale dau aceste manifestari.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: