Nu stiu raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de dumii cu 12 ani in urma

De 4 zile de cand am mancat o omleta ma simt f rau,dureri de cap ,dureri de burta,frisoane ,febra seara sunt mai puternice
pe zi ce trece,

ce imi recomandati sa fac? orice mananc "imi sta in gat" gen o stare de voma

ps: am 18 ani neimpliniti baiat! nu stiu daca e de la omleta aia,dar de atunci am inceput sa ma simt f nasol

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

ochi negri (acum 12 ani)

Daca faci si febra,s-ar putea sa ai o toxiinfectie alimentara.Ar fi bine sa mergi la medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Utilizatorul ochi negri a dat un răspuns foarte bun, în cazul d-vs fiind vorba probabil de o toxiinfecţie alimentară. Recomand consumul crescut de lichide şi consultul unui medic gastroenterolog, deoarece va fi probabil nevoie de administrarea unui antibiotic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

DUMII (acum 12 ani)

cred ca e si o raceala ,pentru ca am inceput sa tusesc,dar durerea de cap ma termina ,sa ma duc la medic ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Ar fi recomandat consultul unui medic dacă starea de sănătate nu s-a ameliorat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna seara,

pentru a nu astepta foarte mult la anumite servicii medicale, ac***a in vedere ca este foarte probabil sa fie o toxiinfectie alimentara, va puteti prezenta la medicul de familie, acesta fiind prima linie in astfel de probleme relativ frecvente, ca de altfel si pentru raceala despre care ati pomenit. oricum, pentru a primi un antibiotic, trebuie sa va prezentati la medic, si sa nu il luati in necunostinta de cauza.

va urez o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

merry (acum 12 ani)

Buna ziua a-si dori sa-mi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare: de1 sapt. am o durere in partea dreapta si este si umflat este oare apendicita? Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Pentru utilizatorul merry - Durerea este suportabilă? este prezentă permanent sau doar în anumite situaţii? umflătura unde este situată?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna ziua,

daca aveti aceasta durere de o saptamana fix in acelasi loc, si acum este si umflata zona, dar nu aveti nici o alta simptomatologie, putin probabil sa fie apendicita. totusi, nu cred ca ne-ati scris toate detaliile despre situatia dumneavoastra, pentru a va putea da un raspuns clar...

va urez o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

merry (acum 12 ani)

este permanent,dar de 2 zile ma doare si in zona ficatului si este umflat acum toata partea dreapta de la coste pana la incheietura piciorului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

merry (acum 12 ani)

rectific de sub coaste pana la incheietura piciorului, ma doare capul,stari de voma lipsa poftei de mancare acestea sunt simptomele.Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

merry (acum 12 ani)

Buna seara mai am de mentionat ca dtot de atunci de cand ma doare in zona ficatului ma inteapa si inima mi-am luat pulsul de mai multe ori si este cuprins intre130 si 140 are vreo legatura cele spuse mai sus? Va rog sa-mi raspunde-ti cat mai curand plizzzzzzzzzz.Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: