Nodul solid la san cu structura de fibroadenom raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de PavElena cu 13 ani in urma

De curand am primit vestea ca trebuie sa ma operez de nodul la san.anul trecut am fost operata de piatra la fiere de un medic foarte bun de la floreasca,medic specializat in chirurgie generala,acum trebuie sa ma operez din nou dar as vrea sa ma opereze acelasi medic.stiti cumva daca un medic specializat in chirurgie generala ar putea sa faca si genul acesta de operatie,de nodul la san?cu respect va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr. Maria Petrica MDr. Maria Petrica este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

De regula da,desi exista si structuri specializate.Contactati-l.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

PavElena (acum 13 ani)

Multumesc din suflet pentru raspuns.Tot respectul pentru munca dvs.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Operatia nu indeparteaza si cauza din care a aparut nodulul.
Daca persista sau se repeta factorul cauzativ (de regula: conflicte cu partenerul, griji cu copii, lovituri la san) atunci noduli vor aparea in alt loc si operatia a fost de prisos.
Exista si remedii homeopate efective care elimina astfel de noduli fara operatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

PavElena (acum 13 ani)

se poate sa-mi oferiti mai multe detalii?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: