Imi amorteste mana stanga si p***a piciorului raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de ilicaf cu 10 ani in urma

Buna ziua,
Aproximativ de 2,3 luni imi amorteste (simt furnicaturi) in mana stanga mai exact doar in palma de obicei cand stau la birou sau in anumite pozitii cu mana, am observat ca si p***a piciorului stang mai simt cateodata furnicaturi si o usoara amorteala cand o ating in momentul cand imi iau ciorapii.
In ultimi doi ani de zile am slabit 20 Kg facand miscare (alergat si sala) fara diete.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Dupa cum relatati, senzatia de amorteala apare doar in anumite pozitii , probabil prelungite, cand se comprina anumite filete nervoase. In astfel de situatii, este bine sa evitati aceste pozitii.
Daca senzatia de amorteala capata un caracter persistent, este recomandat sa consultati medicul neurolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

ilicaf (acum 10 ani)

D-l Dr va multumesc mult pentru raspuns, o sa incerc sa evit pozitile respective, din ce am mai citit e posibil sa fie si o lipsa de calci si magneziu dar o sa ascult sfatul d-voastra si daca va persista problema o sa consult un medic.
cu stima Flavius Ilica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: