Glanda tiroida !?

Diverse
Intrebare postata de Neeko cu 9 ani in urma

Buna ziua...As avea si eu o problema.Bunica mea zice ca am glanda tiroida deoarece am ..nici nu stiu cum sa zic,gatul umflat oarecum,ca si cum as fi inghitit o bila,asa arata treaba. :))) Este din ce in ce mai vizibila si usor deranjanta,stie cumva cum se poate reduce sau elimina treaba asta pe cale naturala ? Bunica zicea sa imi pun platagina lata,pisata si amestecata cu un pic de sare,nu am incercat inca dar eventual o sa o fac si pe asta.Voi ce ma sfatuiti? Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

SonyMarika (acum 9 ani)

Nu exista tratamente naturiste pentru bolile endocrine . Trebuie sa consulti un endocrinolog , sa-ti faca o ecografie tiroidiana si in urma rezultatelor de sange tsh, ft3 , ft4 se stabileste diagnosticul si tratamentul . Si eu am ignorat mult timp "gatul umflat " pana au aparut simptomele oribile si violente , cu palpitatii , dureri de cap crunte , etc etc . Cand am ajuns pe masa de operatie eram o leguma . Nu este gluma cu afectiunile tiroidei !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luminita270 (acum 9 ani)

Glanda tiroida are toata lumea,se spune ca exista probleme ale tiroidei.Mergi la C.I. PARHON,pentru investigatii,cere de la medicul de familie trimitere.La PARHON sunt medici specializati pe problemele disfunctiilor hormonale,nu poti ignora aceste semne.Pana atunci,nu intra in panica,incearca sa-ti scrii pe o hartie toate simptomele pe care le prezinti si fa-ti curaj.Este posibil sa fie gusa polinodulara,cu tireotoxicoza.SANATATE!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11611876814 (acum un an)

Buna ziua as vrea sa primesc si eu toate notificarile in legatura cu tiroida! Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: