Durere umeri+brate

Diverse
Intrebare postata de Gheorghe20250876 cu 13 ani in urma

Am dureri bilaterale umeri+brate(muschi) mari ziua si noaptea(mai puternice noaptea) din luna febr.Nu trece cu nimic. ROG AJUTATI-MA.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (29)

rodica (acum 13 ani)

ceva investigatii ai facut, ai vizitat un medic sau speri sa treaca de la sine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Si eu am avut.Acum mai am dar foarte putin,am varsta de 43 ani.Am facut urmatoarele tratamente
-fizioterapie-4 proceduri
- sport-inot
- consultatii psihologice
- acupunctura
-Tai chi Chuan si Qigong- gimnastica traditionala chineza
- unsa des cu ulei de masline presat la rece amestecat cu ulei de catina si ulei de lac***aa in zonele dureroase plus un masaj ce mi l-am facut singura, bazat pe presopunctura
- multa miscare in aer liber gradina, excursii
-schimbat locul de munca, vechiul loc de munca ma obliga sa stau nemiscata ore in sir in fata calculatorului
alimente bogate in vitamine si minerale necesare oaselor si muschilor,Ca, MG, ETC
-miscare zilnica, cu gantere sau chiar gimnastica simpla, macar 5 minute
A durat totul cam 4 ani, acum imi este bine.
Iti poti alege cu ce doresti din lista mea sa te tratezi si sa te rogi ca remediul ales sa fie cel potrivit pentru tine, sa crezi ca este cel care ti se potriveste.Ele trebuie schimbate dupa o anumita perioada, in functie de reactia corpului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurentiu (acum 12 ani)

ba esti prost il dor umeri .nare oasele rupte, ia ma calciu si vezi ca sunt si pastile pentru articulati sau ia altrostop nu te lua dupa prostu ala tai chi si ce dracu mai zice ca e bou

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gheorghe20250876 (acum 13 ani)

-consultatie medic de fam.,:analize=bune cu exceptia VSH=76 -3 vizite medic reumatolog:flamexin,mydocalm,piafen,;dona,clorzoxazon,ketonal. -2 serii de fizioterapie:ultrasunet cu diclofenac,ultrascurte,dyadinamici,interferentiali. masaj+gimnastica medicala. Fac zilnic exercitii de gimnastica inclusiv cu o gantera de 1kg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Esti pe drumul cel bun.Multe din medicamentele scrise de tine am luat si eu si ma durea stomacul.Incearca fara medicamente, dar un psiholog ar face minuni.Daca vrei sa te simti sigur, nu dai numele, CNP-ul, sau firma unde lucrezi, este mai bine, si efectele vor veni rapid.Undeva ai un blocaj emotional, care daca il vei rezolva, cu ajutorul unui psiholog, cauta unul ieftin, cei tineri nu au tarife mari,
Am mers si la bai termale, uneori saptamanal, iarna, cu masaj in apa, pe locul dureros si era bine.Acum m-am intors de la Ocna Sibiului, bai cu namol, apa termala.
Am fost si la un fel de vraci, care mi-a prescris vin rosu fiert, se ia spuma de doua ori de pe el, se pune in el scortisoara, cuisoare, nucsoara, si apoi luat de pe foc se pune miere. Atentie, vinul sa fie de casa, netratat chimic.Se bea de trei ori pe zi cate 100 ml, schimba structura sangelui, il regenereaza, tot corpul se vindeca.
Sa ai grija, ca in general durerea asta se muta dintr-o parte in alta o corpului,picioare,zona lombara, gat, cap, etc, dar ce este cel mai important
SA VEZI LUMINITA DIN CAPATUL TUNELULUI, adica ca te vei vindeca.
Cand aveam durerile foarte mari,si eramblocata total, ma puneam in pat si ma ungeam cu uleiul meu si incepeam masajul singura, dura si poate o ora.Acum il fac numai pt intretinere o data la doua saptamani.Fa-ti combinatia de uleiuri ce am scris in prima parte, in proportia dorita de tina, cel de lac***aa numai cateva picaturi si iti va trece durerea
Cauta sa mananci si catina, este pe piata, o pui in miere si o mananci apoi.Uitet-te la uleiul de catina, cand il cumperi, ca este indicat la toate afectiunile, cu efecte sigure.
Mergi la Biserica- asta mi-a indicat si vraciul mie.
Hai, ca vei reusi, dar poate trebuie sa mai schimbi ceva in viata ta.
Daca esti din Timisoara, raspunde-mi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gheorghe20250876 (acum 13 ani)

Multumesc pentru sfaturi. Am facut aproape tot ce scrieti mai putin vinul rosu cu miere. Nu sunt din Timisoara sunt din Ploiesti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Metode de vindecare sunt multe. Daca esti din Ploiesti, esti aproape de Ramnicu Valcea, unde am auzit ca exista acea apa minune, apa grea , care vindeca.
Daca ai timp si disponibilitate, incearca sa vezi de unde se poate cumpara, am auzit ca ar fi si prin farmacii, nu este scumpa. Si eu as fi interesata, pentru mine si familia mea. Cica vindeca toate bolile.Medicii din Ungaria o folosesc des, la noi in Timisoara majoritatea bolnavilor merg in Ungaria sa se trateze, dar secretul lor consta in aceasta apa, care ei o cumpara cu tonele de la Ramnicu Valcea.
Fa multa miscare.Eu acum am venit din gradina, unde am sapat cam 1 ora, inainte nici cu gandul nu puteam sa-mi imaginez ca voi putea.
Cauta si tu noi solutii ca sunt o multime, dar cel mai important este sa fii fericit, apoi restul vine de la sine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sara (acum 13 ani)

Stimata doamna Sari,

Va rog mult daca ma puteti indruma catre un medic bun si pe mine, eu sunt din Timsoara si de ceva luni am puternice dureri in omoplati, dureri care coboara pe brate, durerea este mai acuta noaptea si la mine. Din nefericire si eu lucrez in fata unui calculator, dar nu imi pot permite sa imi schimb seviciul mai ales la momentul actual. Am 37 de ani si problemele cu spetele meu dureaza de 7-8 ani aproape. Dar aceste dureri de omoplati si brate ma sperie cumplit in ultima vreme.
Va multumesc din suflet si va doresc multa sanatate,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 12 ani)

Am fost la doctorita Ianin, de la Cab de Fizioterapie , str Borzesti Nr 43, este f buna, face minuni.timisoara
Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

75motz (acum 12 ani)

La biserica ??? Yeap asta da!!! Cand te doare ceva sa mergi la biserica si la Psiholog, dar numai daca te doare creierul nu umerii s au altceva. Sa fim seriosi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary (acum 11 ani)

ha ha ha :D :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nutik (acum 12 ani)

Cam toata iarna ...iar acum de ceva timp am durere foarte mare ,care incepe din zona cervicala si se continua pe brate...e cumplita ...am incercat cu masaj cu,cu diferite unguente termice...banuiesc ca nu se vascularizeaza zonele respective...insa si sistemul osos ma supara ingrozitor...nu stiu ce sa mai fac...parca sunt incremenita...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan00 (acum 11 ani)

cred ca v-ati vindecat,ca nu mai scrieti pe aici,si eu am aceiasi problema dureri de umeri care se lasa spre maini.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 11 ani)

Ma dor umeriii rau nu stiu ce sa mai fac nu pot dormi noaptea vreau si eu un fizioterapeut bun in Bucuresti. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emilian onisor (acum 11 ani)

eu am inceput cu dureri de trei luni si din ce in ce mai mari, ca intro vineri noapte sa trebuiasca sa merg la urgente. Prin cineva am auzit sa cut medic TRAUMATOLOG DE UMERI si lam gasit si cuo injectie INFILTRATIE dupa 24 ore parca mia luat cu mina durerea.DOMNE FII LAUDAT.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gheorghe20250876 (acum 11 ani)

unde?Poate dai o adresa ,un nr.de telefon...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21531202653 (acum 5 ani)

Domnul are dreptate! Injectia este cu cortizon! Antiinflamatorie si stimuleaza circulatia sangelui. Este o inflamatie a unui sau mai multor nervi e f foarte dureroasa din umar pana la cot. ziua si mai ales noaptea! Dar cu injectia cu cortizon si cortip***azi e ca o vraja! Ajuta!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corneliu (acum 10 ani)

de vreo 30 de zile incet incet au aparut dureri.Mai intai la soldul stang apoi la umarul drept si cand credaeam ca am scapat intr-o noapte mi s-a blocat complet umarul stang, desi facusem vreo 4 sedinte de acupunctura cu un renumit dr. chinez. care lucreaza in Brasov
Durerile dela sold si umar drept s-au atenuat dar ma doare groaznic umarul stang cand vreau sa ridic mana.!!! Nu m-am hotarat sa renunt la acupunctura deoarece cred ca poate rezolva cauza.
Am incercat cu crema Untul pamantului, cu Sinolor, Viprosalum B, Carmol dar fara effect.
Recent am procurat un aparat pt. vibromasaj cu infrarosii, etc. si sper sa ma ajute.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasy (acum 10 ani)

sin pe mine ma dor ff rau umerii si muschii ,aproape ca nu pot sa ma misc cite odata si soldurile ,degetele de la miini ;am facut tot felu de analize si imi zic ca nu am nimic ,sunt disperat !! va rog sa ma ajutati ;poate exista un remediu !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

toadercotoroana (acum 10 ani)

am citit comentariile voastre si nu am gasit nici un remediu eficient eu voi incerca cu bai de saramura ff tare cu sare marina (SARE DE ATLAS) concentratia de 150g la 1l apa cit poti sa rezisti aproximativ 48 50 grade treptat dupa 15 zile va voida mai multe amanunte in functie de rezultat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2