Durere in talpi

Diverse
Intrebare postata de amelita90 cu 13 ani in urma

Buna seara, am si eu o intrebare, de vreo luna am o durere groaznica de picioare de la glezna in jos si mai ales in talpa, dar nu tot timpul ci cand imi este bine la temperatura la care ma aflu iar picioarele mele simt ca ard. Atata timp cat sunt afara, sau intr-un mediu mai rece nu ma dor. Mentionez ca nu in fiecare zi fac miscare dar in fiecare zi ma dor in momentul in care ma incalzesc. Astept o cauza daca stiti si o solutie. Multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Ionescu (acum 13 ani)

Solutia o gasiti la un medic homeopat. Acest simptom este binecunoscut in homeopatie.
Cauza este o dereglare a circulatiei sangelui in picioare. Cand apare o congestie caldura agraveaza, e
acelasi lucru ca congestie la cap cauzata de la o insolatie. De la congestie apare caldura in cap, iar caldura agraveaza congestia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 10 ani)

buna seara am si eu o intrebare de un 1 an de zile ma dor talpile picioarelor in grozitor de tare in fie care zi abea pot sa merg simt ca si cum as avea o greutate mare si nu imi rezista calcaiele ,mi sa umflat in spate la calcai si ma doare tare de abea ma incalt ,,simt in calcaie intepaturi f dureroase la ambele picioare,la piciorul stang la cele doua degete mici dar mai sus mi sa umflat ,cu piciorul drept pot sa ma ridic pe varfuri dar cu piciorul stang nu pot de loc.cate o data ma doare pe lateralele talpilor osul acela din misloc nu stiu cum se numeste eu cred ca ..cuboid.. dar nu stiu sugur .de un 1 an de zile iau tratament si degeaba am facut si infiltrati si nu mai stiu unde sa ma duc sa ce sa mai fac....eu am o greutate de 72 kg si o inaltime de 175 cm si 22 ani ... si va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nego (acum 6 luni)

Buna ziua! Cum ati rezolvat problema? Am aceleasi simptome...am fost la neurolog... Maine merg la hematolog...ati fost la homeopat? Mulțumesc frumos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: