Diverticul vezical

Diverse
Intrebare postata de georgetaignat cu 12 ani in urma

Buna seara. De curand am fost diagnosticata cu diverticul vezical,am consultat un medic urolog si mi-a recomandat operatie.As dori sa stiu la ce riscuri sunt supusa daca nu ma operez.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

VASILE COCIORVAN (acum 12 ani)

SI EU AM DIVERTICUL GIGANT, LA VEZICA URINARA. L-AM DESCOPERIT IN URMA CU 7,ANI SI LA FEL, DOCTORII MI-AU RECOMANDAT OPERATIE.
ATATA STIU EI, DOAR SA TAIE SI-APOI SA NE CARPEASCA , PE BANI.
NU M-AM OPERAT. BEAU ZILNIC CEAI MULT SI APA CU MIERE DE ALBINE SI MA SIMT FOARTE BINE.
OPERANDU-TE RISTI SA PIERZI RINICHIUL DE PE PARTEA CARE SE AFLA DIVERTICULUL.
SANATATE.
VASILE C.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgetaignat (acum 12 ani)

Multumesc pentru comentariu.Deocamdata nici eu nu ma operez.Vom vedea mai tarziu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

VASILE COCIORVAN (acum 12 ani)

DUMNEZEU NE-A DAT IN DAR (CADOU) O MULTIME DE PLANTE COMESTIBILE SI MEDICINALE, PE CARE SA LE FOLOSIM IN ALIMENTATIE SI REMEDII, PT. SANATATEA NOASTRA.............
MA DOARE CA SUNTEM DEZINFORMATI DE MEDIA..................
DE EX: CEAIUL DE URZICA SAU MANCAREA DE URZICA, SUNT FOARTE BUNE SI N-ARE REACTII ADVERSE. precum medicamentele,
DAR IN "FAMACIA" LUI DUMNEZEU SUNT ASA DE MULTE "MEDICAMENTE", INCAT FARMACIILE AR FALIMENTA, DACA N-AR FI INTRETINUTE DE MEDIA, PRIN DEZINFORMAREA NOASTRA.
INVIT PE TOTI CEI CARE CITESC ACEST COMENTARIU,............ LA ADUNAT GRATIS, FLORI (TEI, MUSETEL, SOC.....) PLANTE (URZICA, MENTA, SUNATOARE......) FRUCTE ( NUCI, MERE, PERE,......) SI MIERE DE ALBINE. CONSUMATI-LE CU VOIE BUNA, ZAMBIND, IN FIECARE ZI, ASCULTAND, NU MANELE, CI CANTECUL PASARILOR, APOI MULTUMITI LUI DUMNEZEU, PT.TOATE.............. PT.MINE PASARILE SUNT SI METEOROLOG. CAND VAD VRABIILE SCALDANDU-SE-N TIGAIA CU APA DIN CURTE, STIU CA VINE PLOAIA, CHIAR DACA-I CALD SAU SECETA. ELE NU MINT, CA SI......TV.
SAU CAND TREC COCORII, INCOLONATI, SPRE SUD, VINE FRIGUL, IAR CAND MERG SPRE NORD, SE-NCALZESTE........ SAU BURETI DE PLOAIE SI ALTELE.... CE FRUMOASA-I NATURA, CREIATA DE DUMNEZEU!!!
....IAR, ASA DE MULTI OAMENI ISI DISTRUG SANATATEA, INGHITIND PASTILE (OTRAVA), DEVENIND DEPENDENTI DE ELE....
SI-O ZI DE POST NEGRU, IN FIECARE SAPTAMANA, ESTE FOARTE SANATOS, PT. A NE CURATA ORGANISMUL DE TOXINE, DAR MAI ALES SUFLETUL, DE ......................!
CE-AM SCRIS AICI, EU EXPERIMENTEZ, DE MULTI ANI (DIN COPILARIE) SI MA SIMT FOARTE BINE.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: