Cosuri

Diverse
Intrebare postata de kristiano cu 14 ani in urma

Buna seara , va rog mult ajutati-ma si pe mine... mi-au aparut cosuri pe frunte si nu stiu cum sa scap de ele pentru ca nu imi place... mai ales ca unde se afla cosurile pielea este rosie .. Ajutatima si pe mine cu o crema ceva sau ceva ce pot sa il fac si singur pentru a scapa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (19)

sah (acum 14 ani)

la 16 ani e normal sa apara cosuri(nu exista om care sa nu fi avut cosuri la 14-17 ani)! si trebuie sa le lasi in pace- nu le sparge, nu folosi creme anti-acneice pt ca ele nu fac altceva decat sa "impinga" impuritatile inapoi in organism. o data pe saptamana exfoliaza fata. o sa scapi pt totdeauna de ele pe la 17-18 ani depinde de organism.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Catalina (acum 14 ani)

eu nici nu am avut cosuri nici mai tarziu de 17 ani, nici acum nu am, doar atunci cand mananc putin dulce(cantitate exagerat de mica) fac alergie la dulciuri si atunci am probleme cu cosurile pe fata, frunte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina208156844 (acum 14 ani)

incearca de la plafar acneol este o solutie cu propolis este foarte buna am recomandat-o multora si a mers.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 14 ani)

Fa-ti spalaturi cu bicarbonat. La un litru de apa fiarta in prealabil, pui o lingura de bicarbonat si lasi sa se raceasca. Faci spalaturi cu aceasta solutie de 2-3 ori pe zi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 14 ani)

Incearca cu Mibazon-uz veterinar. S-a demonstrat ca este foarte eficient.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adriana (acum 14 ani)

Cutadenul aplicat seara pe fata curata usuca acneea. Pentru a pastra un tencurat te poti spala cu un produs de la farmacie care regleaza productia de sebum (un sapun lichid -de exemplu firma ECRINAL - din CEMTROFARM).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADY (acum 14 ani)

CUTADENUL este foarte bun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 10 ani)

Da întradevar e o problemă coșurile,strică și frumusețea feții în general.Mama mea îi medic,ea îmi spune că coșurile pe frunte nu-i o problemă.La o fată sănătoasă ar trebui sa apără o dată in lună,dar dacă stau in continuu,rămîne numai să îți speli fața cu săpun igienic cît mai des,
să nu le deranjezi și să nu pui mîna pe ele.Succese!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emilia (acum 10 ani)

Retin A este solutia,este o crema foarte ieftina si eficienta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionut (acum 10 ani)

salut . am avut un cos sub piele l-am spart dp i-am rupt coaja si mi-a ramas pielea acolo rosiee trece in timp sau ramane asa ?? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mona (acum 10 ani)

Cel mai bun remediu ptr. cosuri, si nu numai, este progr. de detoxifiere pe care l-am urmat eu, cu care mi-am rezolvat si celelalte probl. care le aveam. Totul porneste din interior, asa ca avem nevoie de detoxifiere, dar nu orice fel...atentie, si -l pot folosi pers. cu varsta peste 17 ani. Daca doriti detalii va astept sa-mi scrieti pe adr. email : [email protected].

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 8 ani)

Buna iubita as dori si eu reteta de detoxifiere.....am probleme cu cosurile de pe frunte de o bucata de timp si sunt satula de ele. Ms frumos . Astept raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iolanda (acum 9 ani)

Buna eu am avut probleme cu cosuri pe toata fata si am avut multe puncte negre. Dupa mai multi ani de zile de incercat multe produse pot sa iti recomand exact ce am folosit eu si am reusit sa ma vindec definitiv de acnee. Sunt produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation, mai exact de la ei am folosit o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.
Aceste produse le-a folosit si amica mea si a scapato si pe ea de toate cosurile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 9 ani)

buna si eu ma confrunt cu aceasta problema .Miau aparut cosuri pe nas . mentionez ca am 14 ani .cesa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Miruna (acum 8 ani)

mentionez ca ai probleme si cu gramatica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hadbavnic petru (acum 9 ani)

Va rog baiatului meu de 14 ani are un cos cred pe găt inspre umarul drept e rosu si cum sa fa .sal las sa coaca va rog cine stie remediu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 8 ani)

Și eu am 14 ani și am avut foarte multe coșuri pe frnte. După ce am început să nu le string ele au dispărut. Plus la asta mă și spălam zilnic cu săpun de casa, așa i se zice săpunului siu moazam să se usuce puțin pe față apoi spălam. A fost eficient. Sper ca am fost de folos. Succes tuturor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica (acum 8 ani)

Si eu tot aceste produse naturale de la Thursday Plantation iti recomand sa le folosesc. Eu le-am folosit si iti pot confirma ca sunt eficiente/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Jasmine Ioana (acum 8 ani)

Eu am o crema din farmacie și mă dau în fiecare seara și săptămânal îmi dispar 4-5 coșuri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: