Ce sa fac?

Diverse
Intrebare postata de monica315 cu 12 ani in urma

Buna ziua. Fiul meu de 23 ani are o problema.De ceva timp a inceput sa i se rareasca parul , mie teama sa nu ramana chel. Mi sa zis ca poate pe baza de stres dar nu mi sa dat nici un tratament.
Am incercat cu Lotiune Regeneranta cu Petroleum. dar nimic. Aiutati-ma cu un sfat cum sa-l ajut.
Mentionez ca nimeni din familie nu are problema aceasta,si analizele sunt bune.Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

lenuska (acum 12 ani)

sunt numeroase tratamente moderne si scumpe dar eu iti recomand leacuri naturiste,sunt si mai bune si mai ieftine si la mine au functionat perfect.infuzia de rozmarin,galbenusul de ou,radacina de urzica,mierea de albine,otetul de mere si lamaia sunt doar cateva produse care v_ar putea ajuta.pe langa toate acestea este f important sa manance multe fructe exotice si sa faca o cura cu vitamax.un tratament f bun este urmatorul:2 l ulei ricin,2 l ulei masline,un galbenus ou 7 catei usturoi,zeama de la o lamaie,o fiola de calciu,2 lingiri de propolis cu alcool.Se amesteca toate la un loc bine bine circa 10 min,am uitat sa precizez k usturoiul se da prin presa si pe urma se bate bine pana devine o pasta si se amesteca cu cal ingrediente.SE aplica pe scalp si pe par si se lasa sa actioneze 45_50 min.Se repeta o data pe saptamana timp de doua sau 3 luni depinde de rezultate!va sarut!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pena (acum 12 ani)

La fetele mele a dat rezultate samponul Chelstop si un tratament intern cu vitamine Vitamax .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: